YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Birand geri adım attı!
Birand geri adım attı!
05 Kasım 2009 15:40
Doğan Grubunda Birand ve Dündar arasında başlayan kavgada, Birand geri adım atınca kavga buzdolabına kondu..

CNN Türk'te sağlık bakanı ile yapılan röportajın, kaynak gösterilmeden yayınladığı iddiasıyla sert bir açıklama yapan Kanal D anchormani Birand, " Bu bir emek hırsızlığıdır " demişti. Bunun üzerine Star haber merkezinden Birand'a ağır bir yanıt gelmişti.

Star haber çalışanları haberin kaynak gösterilerek kullanıldığını açıkladıktan sonra," Bize hırsız diyenin alnını karışlarız. " diyerek,ima yoluyla, Birand'ın TRT'de çalışırken yolsuzluk yaptığını ve sorumlusu olduğu CNNTÜRK'e kendi şirketi üzerinden program satarak etik olmayan ticaret yaptığını öne sürmüşlerdi.

Bunun üzerine ortalığı yeniden ayağa kaldırın Birand, kanald.com.tr sitesine bir açıklama koydurtarak, Star haber çalışanlarını Doğan Yayın Konseyine şikayet etmişti.

Zaten can çekişen Doğan Grubu bu konuyla gündeme gelince devreye Aydın Doğan girdi.Birand'a sert çıkan Aydın Doğan, " Bu işi fazla uzatma ve bu şikayeti hemen siteden kaldırt. Bir de bununla mı uğraşacağız. " dedi.

Birand biraz kem küm ettiyse de, Aydın Doğan'ın kararlı tutumu üzerine, bu şikayet yazısını siteden kaldırdı ve geri adım atmış oldu.

Ancak görünen o ki bu kavga bitmez ve bu iki anchorman'den biri sonunda gider. kaybeden ise ratingi düşük olan olur. Bu konuda ise Dündar daha şanslı. Çünkü Dündar'ın ratingi kanal ortalamasının üstünde, Birand'ın ise altında.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler