YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir televizyon "oy uğruna" bunu yapabilir mi?
Bir televizyon "oy uğruna" bunu yapabilir mi?
Bir televizyon "oy uğruna" bunu yapabilir mi?
24 Mart 2009 / 17:14 Güncelleme: 25 Mart 2009 / 00:00

Mehmet Haberal'ın televizyonu Kanal B'de yayınlanan (21 Mart 2009 tarihli) "Yerel Seçim Özel" programının canlı yayın arasında söylenenler ortalığı karıştıracak!


Ulusalcı yayın politikasıyla bilinen Kanal B Televizyonunun Genel Müdürü Nahit Duru, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile yapacağı program öncesi sohbet ediyor.


Ancak öyle şeyler anlatıyor ki, ne tarafsız olması gereken bir televizyoncuya, ne de bir genel müdüre yakışıyor. Kanal B televizyonu Genel Müdürü Nahit Duru, Ak Partiyi zayıflatmak için Saadet Partisine nasıl destek verdiklerini Kemal Kılıçdaroğlu'na anlatıyor. Duru, Kanal B TV’nin sahibi Mehmet Haberal’in kendisine “ne puştluk biliyorsan yap” talimatını verdiğini söylüyor.


Duru, CHP İstanbul adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na yeterince destek verilmediğinden dert yanıyor, bu sırada Doğan grubuna da ağza alınmayacak ifadelerle yükleniyor.


İşte o şok diyalogların metni


Kanal B Genel Müdürü Nahit Duru: Size 1.5 - 2 dakikalık bir haber ayırsalardı. O Doğan Grubu da dahil... Şu anda siz kafa kafaya gelmiştiniz.


Kemal Kılıçdaroğlu: Evet


Duru: Önümüzde daha bir hafta 10 gün zaman var. O süre içerisinde de geçerdiniz. Ama bunlar p.şt. Çok ciddi söylüyorum


Kılıçdaroğlu: Tabi... Tabi...


Duru: Ve çok üzülüyorum şimdi, Haberal... Haberal... Bana şu talimatı verdi. Dedi ki, ne yaparsan yap... Ne yaparsan yap...


Kılıçdaroğlu: Evet...


Duru: Bunların (AK Parti'nin) oyunu azaltacak Ankara, İstanbul, İzmir, Adana'nın oyunu artıracak ne p..ştluk biliyorsan hepsini yap dedi. Dedim ki hocam, yani biz tabi bu adamlarımızı çıkaracağız, ama esas Saadet'i (Saadet Partisi'ni) çıkarmak lazım. Niye dedi. Dedim bunlarda CHP'ye oy 1 gidecekse Saadet'e 3 gitme ihtimali var.


Kılıçdaroğlu: Evet...


Duru: Çıkarabilir miyiz dedi. Dedim ki Ertan Yülek'i tanıyorum konuşurum çıkarırız. Ertan'ı ben de tanıyorum dedi. O zaman siz konuşun dedim.


Kılıçdaroğlu: Ben de tanıyorum.


Duru: Ertan abiye açtım telefonu Saadet Partisi'nden istediğim adamı, Genel başkanları dahil getirdim. Buraya getirdim ve 1000'in üzerinde SMS geldi Saadet Partisi genel başkanına. Ve ben inanıyorum ki en az bir puan artırdı.


Kanalahaber.com


İZLEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN


MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler