YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir kameramanın ağladığı an
Tokat'ta yayın yapan Kanal 60 Televizyonu belediye tarafından mühürlendi. Çalıştığı kanal mühürlenen kameraman ise gözyaşlarını tutamadı
Bir kameramanın ağladığı an
20 Kasım 2009 / 17:41 Güncelleme: 20 Kasım 2009 / 17:54

Tokat'ta yayın yapan Kanal 60 Televizyonu, "iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmadığı" gerekçesiyle belediye tarafından mühürlenerek kapatıldı. 

  
 

Kentte 16 yıldır yayın yapan ve yaklaşık 5 yıldır da Esentepe Mahallesi Taş Köprüsü karşısındaki 2 katlı bir binada yayın hayatını sürdüren Kanal 60 TV'nin kapısı, Tokat Belediyesi zabıta ekipleri tarafından mühürlendi. Mühürlenen televizyon binasının giriş kapısına "Bu işyeri, iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmeliğin (6) maddesi (İşyeri açma ve çalışma ruhsatı alınmadan açılan işyerleri yetkili idareler tarafından kapatılır) gereğince 17 Kasım 2009 tarihinde mühürlenerek kapatılmıştır. Belediye Başkanlığı" şeklinde yazı asıldı.  
  Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kanal 60 TV Genel Müdürü Hüseyin Kömür, iş yeri ruhsatları olmadığını, 5 yıldır aynı yerde yayın yaptıklarını ve Türkiye'de yayın yapan televizyonlarda böyle bir ruhsat olmadığını savundu. Yapılan işlemin kanuni olmadığını iddia eden Kömür, "Bizim ekranımız şuan belediye başkanlığı tarafından karartıldı. RTÜK'ün yapmadığı ekran karartmayı bugün Tokat Belediyesi yetkililerince usulsüz olarak yapıldı" dedi. Bu arada televizyonun kapısı önünde basın açıklaması yapıldığı sırada Kanal 60 TV'nin kameramanı Ömer Tekin, gözyaşlarını tutamadı. 
   
  Tokat Belediye Başkan Vekili Ahmet Çetin ise konuyla ilgili basın mensuplarının sorulanı cevapladı. Başkan Vekili Çetin, televizyonun ruhsatsız çalıştığının tebliğ edilerek, işlemlerini tamamlayana kadar mühürlendiğini söyledi. Tebliğ yapıldıktan 24 saat sonra televizyonun mühürlendiğini ifade eden Çetin, "Bu konunun yoruma açık hiçbir tarafı yok. Burada net olan sadece ruhsatsızlıktan dolayı işlem yapılmıştır. Ruhsatını tamamladığında işyerini açabilir" diye konuştu.
 

Her Kuş Yakalandı....
 // Mücahit ÇALIŞKAN
Anadolu'da bir söz vardır bilirmisiniz? Her kuşu yakaladın kaldı Hacı Leylek derler.Hatta kaldı kurbağa diye dalga da geçerler.Ya aslına bakarsanız birazda belediyeyi yalayıp yutmak lazım izniniz yoksa.Tabi bu yayıncılığa ne isim verilir bilinmez.Çok çeşitli isimler kullanılabilir,Yalaka TV olarak tek örnek yeterli.Ama eee ne demiştik Belediye'nin bir çiftliği var...Çiftliğinde.........
20 Kasım 2009 21:35
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler