YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ben yine yarın hükümet güzel bir şey  yapsa, yine
Ben yine yarın hükümet güzel bir şey yapsa, yine
17 Eylül 2008 15:23
Ben yine yarın hükümet güzel bir şey yapsa, yine

Doğan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, hükümetle grubu arasında süren tartışmalarla ilgili Reuters'e açıklamalar yaptı.


Aydın Doğan, Deniz Feneri davasının ardından, Başbakan Tayyip Erdoğan'la yaşanan tartışmaların nereye kadar süreceğinin kendisine bağlı olmadığını, bunu hükümetin demokrasiye bağlılığının belirleyeceğini söyledi.


TARTIŞMANIN NE KADAR SÜRECEĞİ HÜKÜMETE BAĞLI


Doğan Reuters'la yaptığı söyleşisinde bu konudaki bir soru üzerine, "Nereye kadar gideceği benim elimde değil, ben  bilmiyorum. Benim yönümden siyasi iktidarın demokrasiye bağlılığı bunun nereye kadar gideceğini gösterecektir" dedi ve  ekledi: "Hukukun içinde kaldığımız sürece benim için şu anda da bir problem yok. Ben yine yarın hükümet güzel bir şey  yapsa, yine 'güzel yaptı' diye yazacağım, yine Avrupa Birliği girişimlerini destekleyeceğim, yine bütçe girişimlerine destek  olacağım, yine Kıbrıs konusunda destek olacağım ama siyaseten haksızlık, yolsuzluk olan şeyleri çekinmeden yazacağım."


Yolsuzluklar konusunda tolerans göstermeyeceğini savunan Doğan, "Bu konuda beni önlemek için önüme çıkacak hiç  bir engelden korkmayacağım, şövalyelik etmiyorum yanlış anlaşılmasın. Benim işim bu..." dedi.


YATIRIMCI ZARAR GÖRÜYOR


Hükümetin Doğan Grubu'nun üzerine gelmesinin ardından grup şirketlerindeki küçük yatırımcının zarar gördüğüne dikkat  çeken Doğan şunları söyledi:


"Doğan Grubu 24 bin adam çalıştırıyor. Binlerce küçük yatırımcısı var Avrupa'dan Amerika'ya kadar. Hükümetin bu  şekilde üzerime gelmesi sermaye piyasalarında benim hisselerimi baskı altında tuttu. Hisse senetlerim ciddi değer kaybetti,  yani genelde normal kayıpların ötesinde değer kaybetti. Buna küçük yatırımcılar adına üzülüyorum. Ama diyorum ki şirketlerimizin yapısı gayet sağlamdır iyi yönettiğimizi düşünüyorum. Bu geçecektir ama bir yılda mı iki yılda mı onu  bilmiyorum, fakat grubuma ve şirketlerime güveniyorum. Ben Rusya'dan Amerika'ya kadar ortağı olan bir yayın  grubuyum. Uluslararası standartlarda yönetmeye çalışıyoruz. Gayet şeffafız. Belki bu baskılar bizi daha temkinli olmaya  itecek."


RAFİNERİ KONUSUNU HUKUK ÇÖZECEK


Doğan ayrıca " bizim peşin verilmiş bir hükmümüz ve siyasi iktidara karşı bir husumetimiz yok" dedi.
Doğan, Petrol Ofisi Ceyhan'da rafineri lisansı alamaması konusunda da "Önüme bir takım zorluklar  çıkarıyorlar ama onların hepsini hukuk yoluyla çözeceğime inanıyorum" dedi. HÜRRİYET

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler