YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bedelli çıkacak mı?
Bedelli çıkacak mı?
14 Ekim 2010 00:44
Hükümet, muhalefet ve kamuoyu cephesinden bedelli askerlik konusunda farklı sesler yükseliyor. AK Parti'nin önemli isimlerinden Suat Kılıç da bedelli çıkmalı diyenlerden...

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç Kanal a'ya çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ömer Şahin'in sunduğu Görüş Farkı programına katılan Kılıç gündemin en çok tartışılan konularından biri olan bedelli  ve tek tip askerlik konusunda açıklamalar yaptı.

Yaklaşık 200 bin kişi bedelli askerliğin çıkmasını bekliyor. Hükümet kanadından ve muhalefetten farklı açıklamalar geliyor. Hükümet, Genelkurmay'ın yapacağı sunuma odaklandı. Bedelli ve tek tip askerlik konusunda Genelkurmayı'ın çalışmaları ise sürüyor.  

ÇIKSIN AMA ÜCRET YÜKSEK OLSUN

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç'tan ise çarpıcı bir açıklama geldi. Bedelli askerliğin çıkması gerektiğini savunan Kılıç, imkanı olanın bedelli askerlik yapsın, fakat ücret yüksek tutulsun, diyor. Tek tip askerliği ise Kılıç adaletli bulmadığını söyledi.

Kılıç terörle yapılan mücadelede profesyonel orduya önem verilirse ve askerlik kısalırsa  oldukça fazla sayıdaki er ve erbaşın da genelkurmayın üzerindeki mali yükünün azalacağını ifade etti.

KENDİMİ HİÇ MAĞDUR HİSSETMEDİM

Bedelli askerlik gündeme geldiğinide kamuoyundan şöyle bir ses yükselir. Bedelli askerlik yapmamış olanlar ve yapacak imkanı olmayanların durumlu sorugulanır. "Onlara adeletsizlik olmuyor mu?"

Bu noktada da kendi yaşantısından örnek veren AK Partili vekil 1999 yılında kendisinin askerliğini yaptıktan hemen sonra bedellinin çıktığını, 99 depreminin yaralarını sarmak için hükümetin zorunlu mali mecburiyetten dolayı böyle bir karar aldığını ve bu durumdan dolayı kendisini hiç mağdur hissetmediğini söyledi.

GÖRMEDİM AMA HANEFİ AVCI'YDI

Görüş Farkı'nın bir diğer konuğu ise REFAHYOL hükümetinin bakanlardan Salim Ensarioğlu'ydu.

Ensarioğlu hapishanede yattığı dönemde gözleri kapalı olmasına rağmen kendisine işkence yapanlardan birinin şu an da tutuklu olan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı olduğunu iddia etti.

Avcı'nın dinleme hastası olduğunu iddia eden Ensarioğlu, "Beni dinleyip sonra da tehdit etti" dedi.

"KONUŞMA TUTANAKLARIN 40 KG TUTUYOR"

Devrimci Karargâh terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ile ilgili önemli bir iddia da DYP'li eski Bakan Salim Ensarioğlu'ndan geldi. Ensarioğlu, Avcı için, "O bir dinleme hastasıdır. 1987'de DYP Diyarbakır il başkanı iken 'konuşma tutanakların 40 kg tutuyor, fazla konuşma' diyerek beni tehdit etti." dedi. Bir iftira yüzünden 1986 yılında girdiği cezaevinde akla hayale gelmeyen işkenceler gördüğünü söylerken de dönemin İstihbarat Müdürü Hanefi Avcı'yı suçladı: "Gözüm bağlı olduğu için işkencecileri göremedim ama Hanefi Avcı o dönemdeki bütün işkenceleri biliyordu."

PROGRAMDAN GÖRÜNTÜLER

suat_kilic1.gif

 

suat_kilic2.gif

 

suat_kilic3.gif

bedelli istemiyoruz
 // bedelli istemiyoruz
Herkes paşa paşa gidip askerliğini yapsın. kimse sıvışmaya çalışmasın. bedelli yapma ihtimalim ve imkanım vardı ve yapmadım. bugun olsa gene bedelli degil normal askerliğimi yaparım. herkes eşittir. haydi kaçaklar askere...
03 Kasım 2010 14:48
Şehit Aileleri...
 // ender erkan
Gelişmiş ülkeler şehit yakınları ve gazilerine gözü gibi bakarken biz onları ihmal ediyoruz. Çoğu zor şartlarda yaşıyor ve yapılan yardımlar gerçekten çok az ve çok yetersiz kalıyor...

Askerliğini yapmış ve bedelliye sıcak bakmayan birisi olarak, bedelli ile elde edilecek kaynaktan şehit yakını ve gazilerimize yardım yapılması halinde bedelli çıkmasını desteklerim çünkü bu yardım da bir vatan borcudur, bir minnet borcudur....
27 Ekim 2010 02:44
bedeelli
 // umut
arkadaşlar herkes iş güç sahibi ama askerliyini yapanlar vicdanlı düşünsünler ben askerliyimi yaptım ama askerlik gerçektende çok zor bedelli askerliyin çıkmasını bende ço istiyorum sadece yapmıyanlar için bir şans inşallah tayyip erdoğan ve genel kurmay başkanı ellerini vicdanlarına bırakırlar bedelliyi çıkarırlar ve yaş sınırı falanda allahın izniylen olmaz yaş sınırı olursa büyük haksızlık olur ....
21 Ekim 2010 15:27
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler