YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BBC'nin yalanlarına dayanamayan spiker istifa etti
BBC'nin yalanlarına dayanamayan spiker istifa etti
03 Mayıs 2016 15:13
BBC'nin yalan haberlerine dayanamayan spikeri Dima İzzedin, iş bıraktı. Dima İzzeddin yaşadıklarını Twitter'dan paylaştı.

Dima İzzedin isimli BBC spikeri, kanalın Suriye'nin Halep kentine yapılan saldırılara ilişkin yayınladığı yalan haberleri sonucu işini bıraktı.

Suriye asıllı spiker İzzeddin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Ekranları bırakma vakti geldi. BBC sekiz yılda bana çok şey öğretti. Buradaki arkadaşlarımı çok seviyorum. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm. Kurumun belli standartları olmalı. Fakat bu olmadı. Ne yazık ki hiçbir şey olması gerektiği gibi değil" dedi.

İzzedin "Genel olarak, oradan alacağımı aldım. Artık ben BBC'de yapamam, benim parçalanmış ülkemle ilgili yapılan haberler beni oradan ayırdı" dedi.

1-20160503151351.jpg

İzzedin'in İstifası sonrası yapılan yalan haber hakkında BBC bir özür tweeti yayınladı.Özür twettinde "Katliamın yapıldığı Muhaliflere bağlı bölgeyi rejime ait şeklinde sunulan haberimiz için özür dileriz" denildi.

2-883.jpg

Söz konusu haberde Muhalifler'in rejime bağlı bölgede katliam yaparak 44 kişiyi öldürdükleri öne sürülmüştü. Ancak bu bölge Rus ve Esed güçleri tarafından Halep'te sivillerin katledildiği bölgelerden biri.

VALLA NE DİYEM BAClM ➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
BİRAZ GEÇTE OLSA, GAZÂN MÜBÂREK VE DAİM OLSUN DİYEM!!!...
03 Mayıs 2016 Salı 17:56
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler