YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BBC bu kez orada direniyor!
BBC bu kez orada direniyor!
07 Haziran 2014 19:30
Gezi Parkı olaylarında provokatif haberler yapan BBC'nin aklı Türkiye'de kaldı! İngiliz yayın kuruluşu şimdi de Amasya'daki ağaç eylemine merak saldı!

Gezi olaylarının yıl dönümü olaysız geçti. Vatandaş, Batı medyası ve yerli işbirlikçilerinin eylem gazını yemedi! Ancak kaos lobisinin aklı hala Türkiye'deydi. Şimdi de gözler Amasya'ya çevrildi. Amasya'da geçen hafta İstasyon semtinde bir araya gelen bir grup genç, bölgedeki ağaçların akaryakıt istasyonu yapımı için kesilmesine tepki gösterdi.

Gençler, 137 ağaç için çalışmaya başlarken, sosyal paylaşım sitesi Twitter yine sahneye çıktı. Takvim'de yer alan habere göre, sanal alem üzerinden toplanan göstericiler, küçük bir Gezi Parkı oluşturdu. İngiliz yayın kuruluşu BBC ise bu fırsatı kaçırmadı.

Kirli eller iş başında

BBC'nin İngiliz yayınında "#DirenAmasya, Türkiye'nin son Gezi Tarzı Protestosu" başlığı ile verilen haber, "Nedir şu Türkler ve ağaçlar meselesi. İstabul'daki Gezi Park ile ilgili huzursuzluktan bir yıla yakın bir süre sonra benzer bir hashtag protestosu Türkiye'de trend oluyor" sözleriyle başladı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin etkisine de işaret eden BBC, "Böylece, elmaları ile ünlü Türkiye'nin kuzeyindeki kent, ülke çapında trend oldu" ifadesini kullandıktan sonra önümüzdeki birkaç gün İstanbul'daki üçüncü havaalanın inşaatının başlayacağını hatırlattı.

"İki milyondan fazla ağaç kesilecek" denilen haberde bunun da yeni bir "siyasi hashtag dalgası"nı tetikleyebileceği iddia edildi.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler