YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BBC Bayrampaşa haberini verirken teröristlere ‘iki genç kadın’ dedi
BBC Bayrampaşa haberini verirken teröristlere ‘iki genç kadın’ dedi
03 Mart 2016 15:16
İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin Türkçe servisi, bu sabah polise düzenledikleri saldırının ardından öldürülen iki kadın teröristle ilgili yaptığı haberde teröristler için ‘iki genç kadın’ ifadesini kullanıp ‘terörist’ demekten kaçınınca tepki gördü.

İstanbul’da bu sabah Bayrampaşa Çevik Kuvvet Müdürlüğü binası önüne gelen iki kadın terörist, binadan çıkan bir polis servis aracına el bombası ve otomatik silahlarla saldırı düzenledi. Polis aracına 11 kurşunun isabet ettiği saldırıda araca atılan bombanın patlaması ise faciayı önledi.

Olayın ardından kaçarak bir binaya saklanan karın teröristler, polisin teslim olun çağrısına da ateş ederek el bombasıyla karşılık verdi. Düzenlenen operasyonda teröristler ölü olarak ele geçirildi.

BBC TERÖRİST DİYEMEDİ

Saldırı dış basında da geniş yer buldu. Ancak daha önceki terör eylemlerinde de, özellikle DHKP-C’lilerin düzenlediği saldırılarda teröristler için bir türlü ‘terörist diyemeyen BBC Türkçe servisi, bu olayda da oldukça nazik bir dil kullandı.

Saldırı anı da dahil polise açılan ateş ve atılan bombaların saniye saniye kameralara yansımasına rağmen teröristler için ‘zanlı’ ‘saldırgan’ ‘iki genç kadın’ ‘silahlı iki kişi’ ifadelerini kullanan BBC, sosyal medyada da büyük tepki çekti.

a-029.jpg

 // Ömer
anamuhalefet parti başkanının teröriste arkadaş diyebiliyorken yayın felsefesinde Türkiye düşmanlığı olan nir kuruluşun teröriste genç demesi normal......
03 Mart 2016 15:51
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler