YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batı medyası terör örgütü PKK'ya böyle bakıyor
Sabah.com.tr Yazarı Taha Dağlı, PKK'nın Batı için ne anlama geldiğini açıkladı.
Batı medyası terör örgütü PKK'ya böyle bakıyor
02 Ağustos 2015 / 19:28 Güncelleme: 02 Ağustos 2015 / 20:00

Batı medyası yıllardır terör yuvası Kandil'de kamp kurmuş durumda. Kandil için yazılıp çizilenler, Batı'nın PKK desteğinin alt yapısı niteliğinde.

BATI MEDYASI PKK'NIN SÖZCÜLÜĞÜNÜ MÜ YAPIYOR?

Arşivlere biracık da olsa baktığınızda Amerikan ve Avrupa medyasının PKK'ya nasıl bir destek verdiğini, terör örgütüne nasıl sözcülük yaptığını görürsünüz. Kandil'e ne zaman operasyon olsa Batı medyası PKK'nın yanında durduğunu saklayıp, gizlemeden bas bas bağırıyor.

INDEPENDENT KANDİL'DE

Mesela 2007 yılına bakalım, Türkiye o dönemde Kandil'e hava operasyonu düzenliyor, İngiliz Independent Gazetesi Kandil'in dünyaya bombardımanın durdurulması yönündeki çağrısının sözcülüğünü yapıyor.

CNN'DE PKK

CNN'in arşivlerine de bakmakta fayda var, PKK'lı kadın teröristlerle ilgili onlarca haber ve röportajlar yayınlanmış, hiç birinde terörist ifadesi geçmiyor, o teröristlerden hep savaşçı diye bahsediliyor.

NEW YORK TIMES'TA PKK

Yine Amerikan medyasından örnekler var, 2011'de Kandil'de yapılan röportajlar var, Karayılan da dahil bir çok militanın demeçleri yer alıyor ve çoğu haber Türkiye'yi kast eden teröristlerin "onlar bizi öldürüyor" sözleriyle başlıyor.

KADIN TERÖRİSTLER HEP ÖN PLANDA

Batı medyası kadın teröristlere ayrı bir ilgi gösteriyor, silahlı kamuflajlı kadın fotoğrafları ve röportajları üzerinden yıllardır PKK propagandası yapılıyor.

ÖZGÜRLÜK MESAJLARI

Batı medyası PKK'lı kadın teröristlerle yapılan onlarca röportajda hep özgürlük ve demokrasi gibi kavramlar üzerinden mesajlar veriyor. Mesela CNN'in 2008 yılında Kandil'de Rengin kod adlı bir kadın militanla yaptığı röportaj var, orada teröristin 'biz haklarımızı arıyoruz, özgürlük, eşitlik istiyoruz' gibi mesajları var.

KOBANİ'DE DE KADINLARI ÖN PLANA ÇIKARMIŞLARDI

Geçen yılki Kobani çatışmalarını da unutmamak gerek o döenm Batı medyası Kobani'de DAİŞ'le çatışan PYD'nin kadın militanlarına övgüler düzüyordu hatta kadınların o kadar ön plana çıkarılması Suriye'de gündem olmuş, DAİŞ sempatizanları PYD'yi korkaklıkla suçlayıp, kadınların arkasına sığındıklarını iddia etmişlerdi.

HİÇ BİR SORGULAMA YAPMIYORLAR

Batı medyasının bir ayağı Kandil'de oaraya gidip yıllardır propaganda yapıyorlar ama hiç biri dağın başında, ellerinde silahlar olan o kadın teröristleri sorulamıyor, 'iyi tamam da sizin ne işiniz var burada' demiyor. Sanki yaptıkları işin çok normal olduğunu gösterme çabası var.

GUARDIAN'NIN ELEŞTİRİLERİ

Son gelinen noktada PKK'ya yönelik operasyonlara İngiliz Guardian gazetesi ağır eleştiriler getirmiş, belli ki Türkiye'nin PKK'ya tokat atması işlerine gelmiyor. Buradan şunu görmekte mümkün Batı medyası PKK propagandaları ve PKK sözcülüğü yaparak Batı ülkelerinin PKK'ya verdiği desteğe de altyapı oluşturuyor.

 

 // Rasim DUMAN
PKK-YPG-PYD-DHKPC ve benzeri teror orgutkerinin ABD-İngiltere ve İsrail tarafindan kurulup "kullanildigini" artik cok iyi biliyoruz....
02 Ağustos 2015 21:31
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler