YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ayrılık"dizisine makas
"Ayrılık"dizisine makas
21 Ekim 2009 12:10
Dizinin yapımcısı, dün gece yayınlanan bölümde bazı savaş sahnelerinin kesildiğini açıkladı

AYRILIK dizisi İsrail ile ilişkileri gerince, TRT’den dizinin ikinci bölümüne makas geldi. Yapımcı Selçuk Çobanoğlu, dün gece yayınlanan bölümde bazı savaş sahnelerinin kesildiğini açıkladı.

Çobanoğlu diziyi kendi senaryolarına uygun çektikten sonra TRT’ye teslimettiklerini söyleyerek, “Biz diziyi çektiğimiz gibi verdik, yayın aşamasında inisiyatif TRT’nindir” dedi. TRT’nin “Ayrılık: Aşkta ve Savaşta Filistin” adlı dizisi, İsrailli askerlerin sivilleri bilinçli hedef aldığı yönündeki eleştiriler nedeniyle, Tel Aviv yönetimi tarafından tepkiyle karşılanmış ve Türkiye’ye nota verilmişti. Dizinin merakla beklenen ikinci bölümü TRT’de dün akşam yayınlandıktan sonra HABERTÜRK’e konuşan yapımcı Çobanoğlu, filmlerinin makaslandığını iddia etti. “Ayrılık bir aşk dizisidir. Bunu hep söyledik” diyen Çobanoğlu, dizinin ilerleyen bölümlerinde ağırlık kazanacak olan aşk temasının “artık” ikinci bölümden itibaren yansıtılmaya başlandığını belirtti. Dizinin yönetmeni Onur Tan da filmde bazı sahnelerinin makaslandığını doğruladı.

Çıkarılan bölüm

BİRİNCİ bölümde çocuklarının katledildiğini gören Filistinli aile, ikinci bölümde İsrail kontrol noktasına gidip intikam almak istiyor. Buna karşılık
İsrailli askerler de Filistinlilere müdahale ediyor ve silahlı çatışma çıkıyor. Bu ve benzeri birkaç sahne, TRT denetiminden geçmedi.

Habertürk
 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler