YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa basını yalanlarına devam ediyor!
CNN ve BBC'nin nöbetini devralan Alman medyasında Gezi eylemleriyle ilgili yalan ve yanlı haber enflasyonu yaşanıyor. The Economist ise 'Zombi Demokrasisi' diyerek nefretini kusmayı sürdürüyor.
Avrupa basını yalanlarına devam ediyor!
22 Haziran 2013 / 10:58 Güncelleme: 22 Haziran 2013 / 11:01

Gezi Parkı eylemleriyle arzuladıkları 'sivil darbe'yi gerçekleştiremeyen Batı medyası, giderek çirkefleşiyor.

Yalan haberlerle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a karşı kirli ve çarpık bir dezenformasyon furyası başlatan CNN, BBC ve Reuters'ın nöbetini şimdi Alman medyası devraldı. Son birkaç gündür Alman basını, Türkiye ile ilgili haberlerde hem yanlı hem abartılı bir dil kullanmaya başladı.

Küstah ifadeler

ZDF kanalı olayları, 'İnsanlar mutluluk içinde eğlenirken bir anda polis, vahşice saldırdı' şeklinde aktatrırken 'Erdoğan için 'beton kafa' ifadesini kullanan Bild'in izinden giden Focus Dergisi ise Erdoğan'ın akıl sağlığını sorgulayan haberleriyle kötülük yarışında öne geçmeye çalışıyor.

Gezi eylemlerinin başladığı ilk günden Erdoğan'ı hedef tahtasına koyan İngiliz The Economist ise 'Zombi Demokrasisi' diyerek Türkiye'ye olan nefretini kusmayı sürdürüyor. Daha önce kapaktan, 'Demokrat mı sultan mı?' diyerek Erdoğan'ın yetkilerini devretmesi gerektiğini isteyen dergi, bu kez Türkiye'deki siyasi sistem için 'Zombi demokrasisi' ifadesini kullandı.

İngiliz Financial Times da Almanya'nın katı muhalefetinin AB sürecinin tabutuna son çivi anlamına gelebileceğini belirtirken Guardian da 'Türkiye her zamankinden daha fazla bölünmüş durumda' diye yazdı.

 

Yeni Şafak

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler