YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ateş: "Bu sorunu biz çözeriz"
Ateş: "Bu sorunu biz çözeriz"
Ateş: "Bu sorunu biz çözeriz"
13 Şubat 2008 / 19:53 Güncelleme: 13 Şubat 2008 / 00:00

Türkiye’nin gündemindeki konu Başörtüsü. Destekleyenler ve karşı çıkanlar hiç şüphesiz mevcut. Peki en çok karşı çıkan tarafa CHP’ye şöyle bir bakıldığında aslında başından beri bu olaya değil karşı olmak, desteklediği görülüyor. Bunu görmek için çok uzak bir tarihe değil 11 Temmuz 2007 yani seçimlerden 11 gün öncesine bakmak yeterli.


Kanal A’da yayınlanan Görüş Farkı programına CHP Kurmayları konuk oluyor. . O dönem CHP'nin Meclis Başkanvekili olan Yılmaz Ateş ile şu anda Grup Başkanvekili görevini yürüten Hakkı Süha Okay'da konuklar arasında. Program yapımcısı Ömer Şahin, başörtüsü sorununu gündeme taşıyınca CHP'li Yılmaz Ateş, iddialı bir açıklama yapıyor:" Bu sorunu biz çözeceğiz". Anayasa değişikliği yapan AKP ve MHP'ye sert salvolar yönelten CHP Grup Başkanvekili Süha Okay ise seçim ortamında olsa gerek bu sözlere katılmakla yetiniyor.


Bu ilginç olay o günlerde medyaya şöyle yansımıştı:
"Yozgat'ta kadınlara başörtüsü dağıtan CHP'nden ilginç bir çıkış daha geldi. TBMM Başkanvekili olan CHP Ankara milletvekili Yılmaz Ateş, başörtüsü sorunu konusunda iddialı bir açıklama yaptı. Ateş, "Bu sorunu biz çözeriz" dedi. CHP milletvekili adayları Hakkı Süha Okay, Mücahit Yıldırım, Gökhan Günaydın ile birlikte KanalA'da yayınlanan "Görüş Farkı" programına konuk olan CHP'li Yılmaz Ateş, başörtüsü konusunun AKP tarafından istismar edildiğini ve seçim beyannamesine bile konulmadığını söyledi. "Bu sorunu biz çözeriz" diyen Ateş, programı sunan gazeteci Ömer Şahin'in, çözüm formülünü sorması üzerine, " Kaşımadan, çözeceğiz" karşılığını verdi.
CHP'li Yılmaz Ateş, kamuoyunda bilinen yargının aksine Cumhurbaşkanlığı sürecinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunisa Gül'ün başörtüsü takmalarını sorun yapmadıklarını da öne sürdü. Ateş,"Biz Emine Erdoğan'a sevgi ve saygı duyuyoruz. Başımızın üzerinde yeri var. Bizim sorunumuz eşlerin başörtüsü ile değil, Sayın Erdoğan ve Gül'ün kafalarının içiyle" dedi"

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler