YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ateistler TV kanalı açıyor
Ateistler TV kanalı açıyor
12 Mayıs 2014 12:45
Dünyanın ilk ateist kanalı yakında ABD'de, yayın hayatına başlayacak.

Amerikalı Ateistler, Allah'a inanmayanlar için ABD’nin ilk Ateist televizyon kanalını açacak. New Jersey merkezli ‘Amerikalı Ateistler’ adlı grup, “yoğun talep üzerine” başlattıklarını söyledikleri televizyon kanalı projesinin ateistlere, hümanistlere, serbest düşünceli Amerikalıara ve dini inançlarından çıkış yolu arayanlara hitap edeceğini söylüyor.

Temmuzda yayına başlıyor

ABD’de çok sayıda dini televizyon kanalı olduğunu ve "tele-evangelistler"den noel programlarına çok sayıda dini yayına rastlanan ekranlarda ateistler için yayın yapan bir kanal olmadığını söyleyen grup temsilcileri, hem kendi sahip oldukları arşiv ve imkanları kullanmak hem de Richard Dawkins Vakfı gibi seküler sivil toplum kuruluşları ve ateist oldukları bilinen ünlü YouTube yıldızları ile iş birliği yaparak zengin içerikli bir tv yayını yapma arzusunda olduklarını açıkladı.

“Amerikan Ateistleri” kuruluşunun başkanı David Silverman, kanalın temmuz ayında ve günde 24 saat yayına geçeceğini duyurdu. Silverman, ilk aşamada ücretsiz izlenebilecek yayınların yaklaşık 7 milyon kişiye erişeceğini tahmin ettiklerini belirtti. David Silverman, günde 24 saat yayın yapan bir radyo kanalının da başlatılabileceğini ifade etti.

13:58
 // KEŞKE BİZDE DE OLSA
Ateist değilim, müslümanım elhamdulillah... Neden istiyorum biliyormusunuz? Ateistler din düşmanı değildir, sadece inanmak istemiyorlar. Türkiye'de ateist kılığına girmiş İslam düşmanı Kemalistler, kabak gibi ortaya çıkar da ondan istiyorum. Vejeteryan olanlar, et yiyen insanlarla nasıl ki düşman değilse, ateistler de, inananlara düşman değildir. Böylece Ekşi sözlük din düşmanı Kemalistleri yalnız kalacak....
12 Mayıs 2014 13:58
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler