YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara’ya “Eyfel” den büyük “Türk Kulesi”geliyor
Ankara’ya “Eyfel” den büyük “Türk Kulesi”geliyor
Ankara’ya “Eyfel” den büyük “Türk Kulesi”geliyor
25 Şubat 2009 / 14:54 Güncelleme: 25 Şubat 2009 / 00:00

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yerel seçimler öncesi çarpıcı açıklamalar yaptı. Gazeteci Ömer Şahin’in hazırlayıp sunduğu Kanal a’daki “Görüş Farkı” programına katılan Gökçek, hayalindeki projeyi ilk kez açıkladı.
Gökçek, Paris’in simgesi olan “Eyfel Kulesi” tarzı dev bir kule için çalışma yaptığını  söyledi. Ankara’nın simgesi olacak yapıya “Türk Kulesi” adı verilecek dev yapı Hıdırlıktepe’ye inşa edilecek. Yabancı turistlere de hitap edecek Kule, Ankara’nın en yüksek tepesi olacak. Eyfel Kulesi için Paris’e her yıl 15 milyon turistin geldiğini hatırlatan Melih Gökçek, “Türk Kulesi, Eyfel’den daha yüksek olacak. Felaket büyük olmalı ki, anlamı olsun. Oraya çok sayıda turist gelecek” dedi.
Şanghay’da bile limanım olduğu söylendi
Gazeteciler Şamil Tayyar ve Metehan Demir’in de katıldığı programda Melih Gökçek’e mal varlığı da soruldu. Gökçek’e Ankara’nın büyük iş merkezlerine ortak olup olmadığı, kamyon filoları ve arsalar da soruldu. “İşin çivisi çıktı” diyen Melih Gökçek, kendisi hakkında ortaya atılan son dedikonun Şanghay’da liman sahibi olmak olduğunu açıkladı. Gökçek,” Bunlar sistemli çıkarılıyor. Ben üç defa Çin’e gittim ya. Hemen Şanghay’da limanım oldu. İş bu kadar basit. Allah’ı şahit tutarak söylüyorum. Bakın Armada’da, Panora’da, Real’de, Metropolitan’da, Antares’te, Kentpark’ta, Cepa’da veya Gordion’da benim, karımın, çocuklarımın veya bizim adımıza başkasının iğne ucu kadar bir payı varsa, dünyanın en onursuz insanı Melih Gökçek’tir. Ama bakın bunu bile bile kalkıp da bu iftiraları atanlar varsa, öbür dünyada bunun hesabını verecekler. Onlar da buna hazırlansınlar. Yani öyle kolay değil. İftira atmak bizim inancımızda, son derece ağır bir şeydir. Herkes de bu ağırlığı hissetmeli.”
Oğlumun evi basıldı, gelinimi Ankara dışına çıkardık
Melih Gökçek, seçimler yaklaşırken saldırı ve tacizlere uğradığını söyledi. Oğlunun evinin basılmak istendiğini ve polis tarafından koruma altına alındığını açıklayan Gökçek, Kanal a’da şunları anlattı:
“Bir grup terör estiriyor. Üç otobüs geldi, çocuğumun evini koruma altına aldı. Benim çocuğum korkusundan ailesini Adana’ya gönderdi. Öyle bir terör estiriliyor ki, soruyorum, bunun ucu nereye kadar gider?
Gökçek’in gizlediği hayali: Sayfiye Yerleri
“Benim bir hayal dünyam var” diyen Melih Gökçek, Ankara’nın çok önemli bir bölgesini ucuz sayfiye yeri yapacağını açıkladı. Gökçek, yerini belirledikleri bölgeyi arsa spekülasyonuna yol açmasın diye saklıyor. “x” diye bahsettiği bölge Gökçek’in seçim taahhütlerinde “7 no’lu bölge” diye geçiyor.


PROGRAMIN GENİŞ ÖZETİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler