YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'nın siyasi hikayesi
Anadolu’da kurtuluş mücadelesinin simge şehri olan Ankara savaştan sonra yeni kurulan Cumhuriyet’in ve bürokrasinin merkezi olmuştu.
Ankara'nın siyasi hikayesi
19 Şubat 2013 / 21:47 Güncelleme: 19 Şubat 2013 / 21:52

Her ne kadar bozkırın ortasındaki tozlu bir kasaba olarak resmi tarihe işlense de Ankara ne derece hatırı sayılır bir şehir olduğunu kısa zamanda gösterecekti.

Bir Başkent olarak dizayn edilen Ankara siyasi ve bürokratik etkisiyle de tüzel bir kişilik kazanmış bir şehirdir. Ancak ne hazindir ki ülkenin yaşadığı tüm buhranlarda en çok sıkılan ve yorulan şehir de yine Ankara olmuştur. Darbelerden kazalara, suikastlardan ölümlerei istifalara kadar cumhuriyetin geçtiği fırtınalı yollarda en çok etkilenen Ankara olmuştur.

Tüm yaşadıklarına rağmen cumhuriyetin tüm kazanımlarıyla dimdik ayakta duran Ankara gelişen Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışır bir Başkent olarak gıpta ile izlenmektedir. 7’den 77’ye tüm Türkiye’nin gönlünün başkenti de yine Ankara’dır.

Kanal A’da yayınlanan “Dünden Yarına” programını sunan usta Belgeselci Cüneyt Polat Ankara’nın siyasi hikayesini anlatan bir belgesel hazırladı.

İşte Ankara’nın siyasi hikayesi:
 

BİRİNCİ BÖLÜM


 

 

İKİNCİ BÖLÜM


 

 

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM 

 

 

 

 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler