YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da hangi yollar trafiğe kapalı(27 Aralık 2015)
Ankara'da hangi yollar trafiğe kapalı(27 Aralık 2015)
27 Aralık 2015 03:17
Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 96. yılı nedeniyle törenler düzenlenecek. Bu nedenle de Ankara Emniyet Müdürlüğü, Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 96'ncı yıl dönümü kutlama törenleri süresince kapatılacak yolları belirledi.

Başkentte 27 Aralık Pazar günü törenlerle ilgili olarak alınacak trafik ve güvenlik tedbirleri kapsamında; 27 Aralık günü saat 11:00'de Kara Harp Okulu Komutanlığı 2 No'lu Nizamiye'den hareketle 'Fevzi Çakmak Caddesi, Akdeniz Caddesi, Gençlik Caddesi güzergahını takiben Anıtkabir 1 No'lu Nizamiye (Tandoğan)'de sona erecek 'Atatürk Garnizon Koşusunda' başlangıç ve varış noktaları arasındaki gidiş istikameti koşunun başlamasından 15 dakika öncesinden, geçiş sonuna kadar araç ve yaya trafiğine kapatılacak.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre pazar günü saat 13:15'te, Atatürk'ün 27 Aralık 1919'da Ankara'ya gelişinde ilk karşılandığı nokta olan Dikmen Keklikpınarı'nda yapılacak tören için, Dikmen Caddesi üzerinden tören alanına gelen yol güzergahları tören başlamasından 15 dakika öncesinden tören sonuna kadar araç trafiğine kapatılacak. Aynı gün 15:00-15:30 saatleri arasında Ankara Tren Garı önünden hareketle Cumhuriyet Bulvarı'nı takiben Ulus Atatürk Anıtı önünde sona erecek olan Seymen Alayı Kortej Yürüyüşü için başlangıç ve varış noktaları arasındaki yolların gidiş istikameti, yürüyüş sonuna kadar kısa süreli olarak araç trafiğine kapatılacak. Pazar günü saat 14:00'de Dikmen Keklikpınarı'ndan başlayıp Tren Garı önünde sona erecek olan 80. Büyük Atatürk Koşusunun yapılacağı, Dikmen Caddesi, Cevizlidere Caddesi, Türk Ocağı Caddesi, Akdeniz Caddesi, Gençlik Caddesi, Tandoğan Meydanı güzergahındaki başlangıç ve varış noktaları arasındaki yolların gidiş istikameti, koşunun başlamasından 15 dakika öncesinden itibaren geçiş sonuna kadar araç ve yaya trafiğine kapatılacak.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler