YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Altaylı'nın beraatına karar verildi
Altaylı'nın beraatına karar verildi
Altaylı'nın beraatına karar verildi
17 Haziran 2008 / 19:13 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Fatih Altaylı'nın, bir yazısında iş adamı Aydın Doğan'a ''hakaret ettiği'' iddiasıyla yargılandığı davada beraatına karar verildi. Karara Hıncal Uluç'un yazısı örnek oldu.



İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tarafları avukatları temsil etti.


Esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı, Sabah Gazetesinde 22 Mayıs 2007'de Hıncal Uluç'un köşesinde ''Poaş Uzlaşması ve Fatih Altaylı'' başlıklı bir yazının yayımlandığını anlattı.


Yazının Hıncal Uluç'un köşesinde yer almasına rağmen Altaylı tarafından kaleme alındığını belirten savcı, ''bu yazının içeriğindeki bazı ibareler nedeniyle Aydın Doğan'a hakaret edildiği iddiasıyla dava açıldığını'' hatırlattı.


Savcı, yazının ''kamuoyunu bilgilendirme ve haber vermeye yönelik olarak kaleme alındığını, içeriğinin hakaret kastı taşımadığını, ayrıca belirtilen olaya ilişkin olarak da vergi incelemesi yapıldığını'' ifade ederek, ''suçun unsurları oluşmadığından Altaylı'nın beraatını'' istedi.


Altaylı'nın avukatı Ümit Abanoz da mütalaaya katıldığını belirterek, müvekkilinin beraatını talep etti.


Hakim de yazının bir bütün olarak incelenmesi sonucu, kamuoyunu aydınlatma, bilgilendirme ve haber niteliğinde olduğunun anlaşıldığını kaydederek, suçun yasal unsurları oluşmadığı gerekçesiyle Altaylı'nın beraatına hükmetti.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler