YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alper Tan: Suriye'deki savaş Müslümanlarla Haçlılar arasında
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Suriye'de yapılan asıl savaşın Müslümanlarla Haçlılar arasında olduğunu savundu.
Alper Tan: Suriye'deki savaş Müslümanlarla Haçlılar arasında
06 Ekim 2015 / 15:43 Güncelleme: 06 Ekim 2015 / 15:56

Kanal A yayınlanan Manşetlerin Dili programına konuk olan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un 1914 yılında yazdığı şu sözleri okudu:

"Artık Allah için olsun birbirimizle uğraşmaktan vazgeçelim. Artık bu fırkalara, bu melun tefrikalara nihayet verelim. Biliyorsunuz ki Şark’ta, Garp’ta, şimalde, cenupta ne kadar Müslüman varsa hepsi mahkum; işte o zavallıların şimdilik dinlerini olsun muhafaza edebilmeleri de şu hükümet sayesindedir. Maazallah bu hükümet, bu son Müslüman hükümeti de yıkılacak olursa Rusya’daki, Çin’deki, Hind’deki, Cava’daki, velhasıl dünyanın her yerindeki yüzlerce milyon Müslüman artık dinine sahip olamayacak. O zaman biz yalnız kendi vebalimizi değil, dört yüz milyon ibadullahın vebalini de yükleneceğiz! Ne dünyayı görecek gözümüz, ne huzur-ı Rabbülalemine çıkacak yüzümüz kalmayacaktır.”

Tan bu yazıyı okuyanların aklına ilk gelecek düşüncenin, yazının AK Parti'ye yönelik olarak algılanacağını, yazının günümüzdeki durumu anlattığını, ancak yazının 1914 yılında yazıldığını söyledi.

Mehmet Akif'in 101 yıl önce söylediklerinin aynen geçerli olduğunu, geçen yüzyıl içinde hiçbir şeyin değişmediğini vurgulayan Tan, "Niye anlatıyoruz yeni bir dünya savaşı var diye, yeni bir küresel savaşın içindeyiz diye. Ve bu küresel savaşta Müslümanlarla Haçlılar savaşıyor diye söylemiyor muyuz?" dedi.

hac1.jpg

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

realist
 // selami özde
hazar doğal kaynaklrının akdenize indirme savaşlarında nükleer güçlerin paylaşım mücadelesini görüyorsunudur mutlaka,kaç yıl oldu ortadoğu macerası bakir hazar petrolleri,fazla uyanmamış milletler,bu milletleri bir çatı altında toplayan rusya akdeniz boğazında rusların üssü olmasa şimdiye kadar Turkiye parçalanmazmıydı,alper bey olaylara gunu birlik değilde orta ve uzun vadede baksak nasıl olur aacaba,haçlı işgali yenmi başlaı,gerçekten komik olmayın...
06 Ekim 2015 Salı 18:46
kuran.sairi.ustad.
 // lokman
Alper abi gercekten kalemine yüreğine saglık sen ne zaman Yazılmış deyince direk Osmanlı zamanında dedim icinden bu Müslüman kafir savası!...
06 Ekim 2015 17:10
Türkün Türk ten başka dostu yoktur.
 // Hancıoğlu
Batının 2 yüzlü yanını Türkiye'nin görmesi açısından hayırlı bir gelişmedir.. Hala bu 2 yüzlü batı ve AB birliğine girmek isteyenler bana komik geliyor. Adamlar dolaylı yoldan "müslümanlardan nefret ediyorum" diyor. Bizimkiler hala "yok bana dememiştir" şeklinde yorumluyor. Bölgede değil dünyada yanlızız. Türk'ün Türk ten başka dostu yoktur.Haklı oluşumuzu cümle alem biliyor batılılar da ama ses çıkarmıyorlar. Çünkü Batı camiasında güçlü müslüman ülke en kötü husustur.Tükler sevilmez asla...
06 Ekim 2015 Salı 16:46
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler