YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ali Şahin kimdir, ne iş yapar, nerelidir?
Ali Şahin kimdir, ne iş yapar, nerelidir?
09 Ocak 2016 03:55
Avrupa Birliği ve Yatırımları Bakanlığı Bakan Yardımcılığı'na Ali Şahin atandı. Bugün yayınlanan Resmi Gazete'de yer alan bilgiye göre Ali Şahin Bakan Yardımcısı oldu. Peki Ali Şahin kimdir, ne iş yapar, nerelidir?

Avrupa Birliği ve Yatırımları Bakanlığı Bakan Yardımcılığı'na Ali Şahin atandı. Bugün yayınlanan Resmi Gazete'de yer alan bilgiye göre Ali Şahin Bakan Yardımcısı oldu. Peki Ali Şahin kimdir, ne iş yapar, nerelidir?

Ali Şahin kimdir?

1970 Yılında Gaziantep’in Nizip İlçesinde dünyaya geldi. Nizip İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmasının arsından 1990-1997 yılları arasında Pakistan Karachi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans ve yüksek lisans yaptı.

Türkiye’ye dönmesinin ardından 1997 yılında  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Gaziantep Milletvekili Doç. Dr. Kahraman Emmioğlu’nun danışmanlığını yaptı.

1998 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul’da kurulmuş olan Fiziksel Engelliler Vakfı’nda (FEV) yöneticilik ve genel müdürlük yaptı.

2005 yılında halen yönetim kurulu başkanlığını yürütmekte olduğu Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezini (GASAM) kurdu.

Milat, Yeni Şafak, Star Gazeteleri ile Mostar ve Ajans dergilerinde dış politika eksenli yorum ve analizler yazdı.

2007-2011 yılları arasında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde (AKPM) çalışmalarda bulundu. Pakistan İstanbul Başkonsolosluğu Fahri Danışmanlığını yaptı.

12 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Gaziantep’ten AK Parti Milletvekili seçildi. TBMM’de: Güney Doğu Avrupa Parlamenterler Asamblesi Adalet, İçişleri ve Güvenlik Komisyonu Başkanlığı, Dışişleri, Milli Savunma ve AB Uyum Komisyonu Üyelikleri,  Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkan Yardımcılığı, Güney Doğu Avrupa Parlamenterler Asamblesi Çalışma Grubu Üyeliği,  Türkiye-İtalya Parlamentolararası İşbirliği Protokolü Çalışma Grubu Üyeliği,  Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Yedek Üyeliği görevlerini üstlendi.

Türkiye-Lüksemburg Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı yaptı.

AK Parti Genel Merkezi’nde de aktif görevler üstlenen Gaziantep Milletvekili Ali ŞAHİN, AK Parti Genel Merkez Tanıtım Medya Başkan Yardımcılığı ve AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevlerini yaptı.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri için partisi tarafından Gaziantep’ten yeniden aday gösterilen Ali ŞAHİN, evli ve iki çocuk babası olup çok iyi derecede İngilizce, Urduca ve Arapça bilmektedir.

 // Gökhan KARAKUŞ
Dualarımız Say'ın bakan yardımcımız Ali şahin ledir her zaman yanın dAyız yolu acık olsun Allah amanet olsun...
20 Ocak 2016 03:18
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler