YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akşam ve SkyTürk'ün yeni sahibi belli oldu
Cengiz-Limak-Kolin ortaklığının almaktan vazgeçtiği Akşam, SkyTürk, Alem FM ve Alem Dergisi'ni yeni sahibi belli oldu.
Akşam ve SkyTürk'ün yeni sahibi belli oldu
04 Ekim 2013 / 11:43 Güncelleme: 04 Ekim 2013 / 11:45

Akşam Gazetesi, bünyesinde bulunan GÜNEŞ, Skytürk360 ve dergileriyle birlikte işadamı Ethem Sancak'a satıldı. TMSF, devir işlemlerinin yapılması için hazırladığı sözleşmeyi yarın imzaya açıyor. 64 milyon dolar borcu ve çok sayıda haciz işlemiyle boğuşan grubun Ethem Sancak'a devrinden sonra yeniden yapılandırılması bekleniyor.

Sinyali vermişti

Geçtiğimiz günlerde Skyturk360'da bir programa konuk olan Ethem Sancak, stratejik sektör olarak nitelendirdiği medyaya yeniden dönmek istediğini belirtmişti.

Borçlar, davalar ve tazminatlar korkutmuştu

Mehmet Emin Karamehmet'in yapılandırılan borçlarına karşılık TMSF tarafından el konulan Akşam grubu bir süre önce Kolin-Limak-Cengiz ortaklığı satın almıştı. Gruba devir işlemlerinin sürdüğü bir sırada, LİMAK tarafından grup adına yapılan bir açıklama ile satın alma işleminden vazgeçildiği duyrulmuştu. Devir işlemlerinin sona ermesinden sonra açıklama yapan Mehmet Cengiz, AKŞAM'ın 64 milyon doları bulan borcu, çalışanların biriken tazminatı ve gazeteye açılmış davaların kendisini korkuttuğunu söylemişti

Ethem Sancak kimdir?

İş adamı Ethem Sancak, İlk ve orta eğitimini Siirt'te tamamlayan Sancak üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı. 1976 yılında mezun olduktan sonra 1976-1978 yılları arasında gazetecilik yaptı.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler