YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akman’ın 3’e karşı 5 oyla görevde kalması kabul ed
Akman’ın 3’e karşı 5 oyla görevde kalması kabul ed
Akman’ın 3’e karşı 5 oyla görevde kalması kabul ed
19 Eylül 2008 / 16:53 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

RTÜK’te bugün yapılan toplantıda CHP’li üyeler Başkan Zahid Akman’ın istifasını istedi. Yapılan oylamada Akman’ın 3’e karşı 5 oyla görevde kalması kabul edildi.


9 Eylül tarihinde yeter sayı bulunamadığı gerekçesiyle toplanamayan RTÜK’te, bugün Almanya’daki Deniz Feneri Davası ve RTÜK Başkanı Akman’la ilgili gelişmeler ele alındı. Kurulun CHP’li üyeleri Başkan Zahid Akman’ın istifasını talep etti.


Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi Mehmet Dadak, toplantıda RTÜK Başkanı Zahid Akman’ın istifa etmesi yönündeki taleplerinin kabul görmediğini söyledi. Dadak, Akman’ın katılmadığı oylamada 3’e karşı 5 oyla istifa isteklerinin kabul edilmediğini açıkladı.


Dadak, kurul kararlarının yargı denetimine tabi olduğunu ifade ederek, “Tabii ki yargı yoluna başvuracağız” diye konuştu.


Almanya’daki davada, Zahid Akman’ın RTÜK üyesi seçildikten sonra da davayla bağlantılı dört şirkette yöneticilik görevini sürdürdüğü öne sürülmüştü.


Akman’ın Almanya’daki bir kooperatifin de yönetim kurulunda görev aldığı ortaya çıkmıştı. Akman, hakkındaki suçlamaları “mesnetsiz iftira” olarak nitelemiş, kooperatifin de fahri üyesi olduğunu açıklamıştı.
 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler