YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Altan'dan Karayılan'a cevap
Taraf gazetesi ile PKK arasında kılıçlar çekildi. Sivil ölümlere cephe alan gazetenin tepe ismine sert göndermede bulunan Murat Karayılan'a gazeteden cevap gecikmedi. Ahmet Altan bugün köşesinden Karayılan'a seslendi...
Ahmet Altan'dan Karayılan'a cevap
01 Ekim 2011 / 11:54 Güncelleme: 01 Ekim 2011 / 11:53

Siirt'te 4 kadını öldüren PKK' için 'kadın katilleri' manşetini atan Taraf, örgütün hedefi haline geldi.

Taraf'ı "kaçkın, dönek ve kontra" diye üçe ayıran Karayılan'a gazetenin tepesindeki isim Ahmet Altan cevap verdi. Altan köşesinde "Sen kim olarak bütün Kürtlere emirler yağdırıp talimatlar veriyorsun, atası mısın, ağası mısın, efendisi misin?" diye sordu.

Karayılan'ın tüm eleştirilerine köşesinden tek tek yanıt veren Ahmet Altan'ın işte o zehir zemberek yazısı;

(...)

Yahu, hiç mi farkınız yok sizin birbirinizden, Türk’ü Kürt’ü hiç mi fark etmiyor, emrinizde herkesi öldürtecek adamlar, silahlılar bulunduğu için mi böylesine kibirli, nobran, tehditkârsınız, o silahın size herkese hükmetme yetkisi verdiğini mi sanıyorsunuz, elinizde silahlarınız var diye bu halk sizin köleniz, yanaşmanız, tebaanız mı oluyor?

Sen kim olarak bütün Kürtlere emirler yağdırıp talimatlar veriyorsun, atası mısın, ağası mısın, efendisi misin?

 
“Bize akıl öğretmeyin”
diyorsun, arkasından maşallah herkese akıl öğretiyorsun, bütün Kürt halkına, bütün Kürt Sivil Toplum Kuruluşlarına, Kürdistan’daki bütün barolara, medyaya ve tabii Taraf Gazetesi’ne.

Seni bizim hepimizden daha “akıllı” yapan şey ne?

Kimse sana ve arkadaşlarına akıl öğretmeyecek ama sen hepimize akıl öğreteceksin, bu ayrıcalığı neye borçlusun?

Yoksa seni hepimizden akıllı yapan elindeki silah mı?

Bir keresinde övünerek söylemiştin ya, “24 saat içinde istediğimiz herkesi öldürtürüz” diye, bu mu seni hepimizden akıllı kılan?

Sen “Hepiniz susun, sadece ben konuşacağım, ben akıllıyım” diyeceksin, biz de “Aman susalım yoksa bizi sokak ortasında öldürürler” deyip susacağız, sen de böylece herkesten akıllı olacaksın, öyle mi?

Bütün generaller böyle düşünür, öldürtürler de, öldürttüler de... Ama bir kere bu yola girdin mi artık iflah etmezsin çünkü haklılığını kanıtlayamadığın, haklı olmadığın için öldürdüğünde insanlar bunu niye yaptığını anlarlar.

Birini sustursan, öbürü konuşur.

“Ceylanların, Uğurların katillerinin peşine düştünüz mü, o katilleri deşifre ettiniz mi” diye soruyorsun, bu soruyu bize soracak babayiğit daha doğmadı.  (...)

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler