YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Acun 'Rezalet' için harekete geçti
Acun 'Rezalet' için harekete geçti
09 Mart 2015 11:01
Acun 'Ütopya' programında görüntüler yer aldığı' haberlere erişim yasağı kararı aldırdı. Mahkeme kararın 4 saat içinde uygulanmasını istedi.

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8 kanalında yayınlanan Ütopya programında ekrana yansıyan ve tepki çeken görüntülerine erişim yasağı geldi.

Acun Medya'nın başvurusu üzerine İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği, gazetemizin internet sitesinin de aralarında bulunduğu çok sayıda sitede yer verilen habere ulaşımı engelledi.

Kararın alınma tarihi dikkat çekti

Acun Medya'nın mahkemeye yaptığı başvuruyla, yasak kararının alındığı tarihin 6 Mart 2015 olması dikkat çekti. Mahkeme kararında erişimin engellemesi kararının "4 saat" içinde uygulanması talep edildi.

Tepkiler Acun'u harekete geçirdi

Acun Medya sosyal medyadaki tepkiler üzerine "TV8'de öyle bir görüntü ekrana yansımadı" açıklamasını yapmıştı.

Mahkeme kararından önce sosyal medyada TV8'e tepki yağması üzerine yapılan açıklamada, "Yarışmacı Semih Öztürk'ün uygunsuz hareketlerde bulunduğu ve bu görüntülerin de televizyonda yayınlandığı yönünde yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Herhangi bir inceleme yapılmadan ve gerçek olup olmadığı sorulmadan bu şekilde sansasyon yaratacak haberler yapılması ve yayılması şirketimizin ticari itibarına saldırı teşkil etmektedir" denilmişti.

Etiketler: ,
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler