YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Acun Ilıcalı o programı resmen kaldırdı
Son günlerin flaş ismi Acun Ilıcalı CNNTÜRK'de yayınlanan 5N 1K'da Telegol programının yayından kaldırıldığını açıkladı.
Acun Ilıcalı o programı resmen kaldırdı
28 Kasım 2013 / 11:00 Güncelleme: 28 Kasım 2013 / 15:12

Tv8'in yeni patronu Acun Ilıcalı kanalı aldığı günden beri ortaya atılan iddialara ve sosyal medyadan yağan sorulara tüm içtenliğiyle cevap verdi.

Bir girişimci olarak yakaladığı başarıyı neye bağladığından, Tv8'deki yeni projelerine, Aziz Yıldırım ile yakınlığından Başbakan Tayyip Erdoğan'la dostluğuna kadar tüm merak edilenleri anlattı.

İşte Acun Ilıcalı'nın çarpıcı açıklamalarından satır başları:

İşten çıkarmaların Acun Medya ile alakası yok

Çok önemli haber kanalları var. Ben de kendi açımdan bakıyorum, herkes bildiği işi yapmalı diye düşünüyorum. O yüzden uzmanlık alanım eğlence sektörü olduğu için bu yönde işler yapmak istiyorum. Ana haber bülteninde çalışmadım, işin nasıl işlediğini bilemem. O yüzden ben eğlence sektöründe varım.

İyi reyting alsaydı da yayınlamazdım

Haber iyi reyting alsaydı da ben yine haber yayınlardım diye bir şey yok. Ben sadece iyi bildiğim işi yapmak istiyorum. Haberin karşısında ne var? Haberin karşısında haber var. Haberler arasında yarış var. Haberlerin reytinginin yükselme sebebi de o.

Muadilim yok

Ne dümenler çeviriyor da gelip televizyon kanalı alabiliyor diyorlar. Böyle bir algı var. 2006'da prodüksiyon yapmaya başladım. Yılda ortalama 130 program bunun 100'ü reytinglerde birinci geliyor. 6 yılda 600 kere birinci olmuşuz zaten. Dünyada böyle bir muadili yoktur. Bu da bizi bugünlere getiriyor.

Alex meselesi

Alex program yapacak diye yazıldı çizildi... Bu konuyla ilgili konuşmadık, açıklama yapmadık. Böyle bir görüşme hiç olmadı. Bu derece alakasız haberler üretilmemeli. Alex benim arkadaşım, dostum. Ama futbol oynuyor. Birgün yorum yapacak olursa mutlaka transfer ederim.

Telegol yayından kalktı

Telegol programı evet yayından kalktı. Ben futbolu çok seviyorum. Benim gönül verdiğim bir spor ben futbola eğlence olarak bakıyorum. Futbolun eğlenceli kısmını vermek istiyorum ve bu yönde program yapmak istiyorum.Futbolseverleri bir yerde toplamak istiyorum. Yurtdışında insanlar futbola eğlence olarak bakıyor ancak burada olayları başka yönlere çekiyorlar. Kanalda futbol yayını olabilir; organizasyon olur.

Başbakanımızla çıkarsız bir dostluğumuz var

Siyasetle ilgileniyor musun diye de çok soruyorlar. Hayır ilgilenmiyorum. Evet, Başbakanımızla dostluğum var. Kendisini çok seviyorum. Bunu da her fırsatta dile getiriyorum. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ile de aram iyi. AK Parti'nin içinde hiç bir şekilde rol almadım.

Allah aşkına benim Başbakanı sevmemin bana ne gibi bir faydası olabilir söyleyin. Benim Başbakanımızla olan dostluğum çıkarsız bir dostluk. Mesela ben bugüne kadar TRT'ye hiç program yapmadım. Kendisiyle bir araya geldiğim ortamlarda samimiyetini ve içtenliğini gördüm ve çok sevdim. Evet ara ara görüşüyoruz. Ama kanalı almadan önce hiç görüşmedim, danışmadım.

Kendisiyle bir araya geldiğimde Türkiye ile ilgili fikirlerimi konuşuyorum. Açık açıkta söylerim kendisine. Şirketimde hiç kimseye siyasi görüşünü sormadım bugüne kadar. İnsanlardan tek istediğim hoşgürü. Her birimizin ayrı bir fikri olsa, ne güzel... Birbirimizin fikirlerine saygılı olsak. Bırakın herkes istediği gibi düşünsün. Bizim ülke olarak en büyük kaybımız birbirimize olan saygımızı kaybediyor olmamız.

Hem illüminatciyim hem cemaatçi! 

Bak internete hem illüminaticiyim hem cemaatçiyim! Bunların olmasını normal karşılıyorum. Göz önünde çok konuşulan bir insansanız bunlara katlanacaksınız. Fethullah Hoca'yı hayatımda hiç görmedim. İllüminatici de değilim.

Aziz Yıldırım'la aram iyi

Aziz Yıldırım'la aranız iyi mi? Yönetimde yer almayı düşünüyor musunuz? diye soruyorlar... Aziz Yıldırım'la aram gayet iyi. Yönetim de yer almayı düşünmüyorum. Bir çok maçına gidiyorum. Adını bile duymadığım yerlerdeki maçlarına kadar tüm maçlarına gittim. Ama spora hep eğlence gözüyle bakıyorum. Saffet Ulusoy arkadaşım davet etti sağolsun geçen günde gittim Galatasaray'ın maçını seyrettim.


MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler