YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 ilde 26 kişinin gözaltına alındı
5 ilde 26 kişinin gözaltına alındı
5 ilde 26 kişinin gözaltına alındı
23 Temmuz 2008 / 14:29 Güncelleme: 23 Temmuz 2008 / 00:00

Ergenekon soruşturması 7'nci dalga operasyonu kapsamında gözaltına alınanlar arasında Milli Çözüm Dergisi  Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Akgül'ün de bulunduğu bildirildi. Elazığ'da gözaltına alınan ve Konya'ya getirilen Akgül'ün Milli Görüş çizgisinde görünmesi ve Necmettin Erbakan'ı desteklemesine rağmen Milli Görüş'le ilgisinin olmadığı öğrenildi. Polis ve adliye kaynakları ise sözkonusu gözaltıların Ergenekon'la ilişkisinin olmadığını açıkladı.


Saadet Partisi Genel Başkan Danışmanı Oğuzhan Asiltürk, Ahmet Akgül'ün Milli Görüş ile ilişkilendirilmesine tepki göstererek, "Ahmet Akgül, hiçbir zaman Milli Görüşçü olmadı." dedi.


Ahmet Akgül'ün şahsının ve ekibinin, bugün veya geçmişte Milli Görüş kadrolarında yer almadığını belirten Asiltürk, fakat Ahmet Akgül'ün dışarıya kimliğini bu şekilde yansıttığını ifade ederek şu açıklamayı yaptı:


"Bizim ilkelerimize uymayan davranışlarından ötürü kendisini kadrolarımıza dahil etmedik, fakat Milli Görüşçü gençliği çeşitli yollarla etrafında toplayıp bir gazete ve mecmua çıkarıp Milli Görüşçü olduğunu iddia ediyordu. Ancak Saadet Partisi Genel Merkezi'nin Milli Görüş Lideri Sayın Necmettin Erbakan'ın talimatıyla yayınladığı bir bildiri neticesinde bütün kurumlarımızdan uzaklaştırılmıştı."Ahmet Akgül, özellikle Konya çevresinde etkin olan Milli Çözüm dergisinde, Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt'ı ve Anayasa Mahkemesi'nin başörtüsünü yasaklayan kararını destekleyen yazılar yayınlıyordu.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler