YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
32. Gün bu hafta yayınlanmayacak; peki neden?
32. Gün bu hafta yayınlanmayacak; peki neden?
32. Gün bu hafta yayınlanmayacak; peki neden?
03 Ocak 2009 / 19:49 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

32. Gün bu hafta yayınlanmayacak. Bunun nedeni ise halen Ergenekon davasında tutuklu yargılanan Tuncay Özkan...


32.Gün’de Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç için  “Kılıç İBDA-C kökenlidir” diyen Özkan’ın bu sözleri 32.Gün’ü bir hafta kapattırdı.


“Biz kaç kişiyiz” hareketinin lideri ve şu anda Ergenekon davasında tutkulu olarak yargılanan Tuncay Özkan  geçtiğimiz Haziran ayında 32.Gün’e konuk olmuş, Kanaltürk’ün satılması ve “Biz Kaç Kişiyiz” hareketiyle ilgili soruları yanıtlamıştı.


Tuncay Özkan programda, Anayasa Mahkemesi Başkanı  Haşim Kılıç’la ilgili olarak “Aydınlık” dergisinde yayınlanan Haşim Kılıç’ın İBDA-C kökenli olduğuna dair haberi kameralara göstermişti. Tuncay Özkan “Bunu ben değil İBDA-C’nin lideri söylüyor” şeklinde konuşmuştu.


Banttan çekilen 32.Gün’ün yapımcıları programdan hemen sonra  Haşim Kılıç’ı aramış “Tuncay Özkan’ın sizinle ilgili iddiaları var. Bir cevap ya da düzeltme hakkı kullanmak ister misiniz” diye sormuştu. Haşim Kılıç da cevap metnini kaleme almış ve program yapımcılarına iletmişti. Bunun üzerine banttan yayınlanan programda Tuncay Özkan’ın iddialarının hemen ardından Haşim Kılıç’ın cevap metni yayınlanmıştı.Ancak RTÜK’e bu cevap hakkı yeterli görünmemiş olacak ki, 32.Gün’ü bir hafta yayından kaldırdı. Program 8 Ocak gecesi yayınlanmayacak.MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler