YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
16 yaşındaki kızın kullandığı traktör devrildi:

16 yaşındaki kızın kullandığı traktör devrildi:
11 Kasım 2007 16:04

16 yaşındaki kızın kullandığı traktör devrildi:
Eskişehir'de 16 yaşındaki Mine Altındaş kullandığı traktör virajı alamayarak içerisinde su bulunmayan kanala uçtu. Kazada Mine Altındaş ve römorkta bulunan ablası 18 yaşındaki Melek Altındaş öldü, annesi ve ağabeyi de yaralandı.

Kaza bugün saat 11.30 sıralarında Eskişehir'in merkeze bağlı Cumhuriyet Köyü yakınlarında meydana geldi. Evlerinden yakacak odun toplamak için kendilerine ait bahçeye gitmekte olan Mine Altındaş'ın kullandığı 31 HC 199 plakalı traktör köprüyü geçip sola dönüş yaptığı sırada virajı alamayıp direksiyon kontrolünü yitirerek içerisinde su bulunmayan kanala uçtu. Kazada Mine Altındaş traktörün, ablası Melek Altındaş’da römorkun altında kalarak öldü. Traktör römorkunda oturan annesi 43 yaşındaki Halime Altındaş ile 19 yaşındaki oğlu Serhat Altındaş da yaralandı.
Yaralı anne Halime Altındaş ile oğlu Serhat Altındaş 112 ambulnsıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Anne ve oğlunun sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Kazadan sonra gelen baba Mehmet Altındaş sinir krizleri geçirip gözyaşı döktü. Köylüler, özel bir otomobille Mahmet Altındaş'ı hastaneye götürdü. Cumhuriyet Köyü sakinleri, “Olaydan kısa süre önce Altındaş ailesini traktörde neşe içerisinde giderken gördük. Traktörü 16 yaşındaki Mine Altındaş kullanıyordu. Yanımızdan gülerek geçip gitti. Daha sonra kaza olduğunu öğrendik. Kaza yerine geldiğimizde Melek, Serhat ve Halime Altındaş traktör römorkunun altında kalmıştı. Römorku kaldırıp onları çıkardık. Mine de traktörün yanındaydı. Mine ve Melek ölmüştü. Anne ve erkek kardeşi ambulans hastaneye götürdü” dedi.

Ölen Mine Altındaş ile ablası Melek Altındaş'ın cesetleri otopsi için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Jandarma, soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirdi.
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler