YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zakkum'dan 'Gezi Parkı' protestosu
Zakkum'dan 'Gezi Parkı' protestosu
10 Haziran 2013 10:45
Kuşadası'nda sahneye çıkan Zakkum grubu, Gezi Parkı olaylarını desteklemek için sahneye tıbbi maskeyle çıktılar.

Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Motosiklet Kulübü tarafından ortaklaşa düzenlenen 7. Kuşadası Motosiklet Festivali, Jade Beach Club’taki Zakkum’un ücretsiz halk konseri ile sona erdi.

Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce motosiklet tutkununun katıldığı etkinliğin son gecesinde gerçekleştirilen konsere Kuşadası Kaymakamı Mustafa Ayhan ve Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün ile birlikte 2 bine yakın kişi katıldı. Ücretsiz halk konserinde sahne alan ünlü rock grubu Zakkum’un tüm elemanları, sahneye tıbbi maske ile çıkarak, Taksim gezi parkı eylemcilerine destek mesajı gönderdi.  

2007 yılında başlayan ve geleneksel hale gelen Kuşadası Motosiklet Festivali, bu yıl Yılancı Burnu mevkiindeki Jade Beach Club’ın giriş bölümünde yapıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı festival boyunca eğitimler, DJ şovları, yarışmalar yapıldı, kamp alanı ve tanıtım stantları ile 2. el pazarı kuruldu, ayrıca ücretsiz halk konserleri gerçekleştirildi.

Kaymakam ve Başbakan'dan motosikletli gösteri

Konser öncesi, Kuşadası Motosiklet Kulübü tarafından, festivalin gerçekleştirilmesi gösterdiği katkılardan dolayı Kuşadası Kaymakamı Mustafa Ayhan ve Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün’e ile katkı sağlayan diğer kişi ve kuruluşlara plaket verildi. Gençliğinde yıllarca motosiklete bindiğini açıklayan Mustafa Ayhan, tüm motosiklet tutkunlarının kask takmalarını istedi. Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün ise festivalin artık geleneksel hale geldiğini ve belediye olarak önümüzdeki yıllarda destek vermeye devam edeceklerini belirterek, gösterilen ilgiye teşekkür etti. Kaymakam Ayhan ve Başkan Altungün daha sonra meydandaki motosikletlere binerek gösteri yaptı.

Zakkum'dan maskeli tepki

Dört gün süren festivalin bu yılki ağır topu ise Zakkum grubu oldu. Festivalin kapanışında sahne alan Zakkum, hem motosiklet tutkunları hem de Kuşadalı hayranlarına unutulmaz saatler yaşattı. Gezi Parkı eylemlerini destekleyen takarak Zakkum Grubu tıbbi maske çıktı. Özellikle ‘Anason’, ‘Yüzük’, ‘Ahtapotlar’ ve ‘Anlıyorsun’ isimli şarkılarına hayranlarının eşlik ettiği ünlü alternatif rock grubu Zakkum, 2,5 saatlik müthiş performansı ile büyük alkış aldı.

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler