YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeşilçam'ın kötü adamı bakın ne halde!
Yeşilçam'ın kötü adamı bakın ne halde!
24 Temmuz 2013 19:51
Türk Sineması’nın kötü adamı’ olarak bilinen İhsan Gedik'in dramı yürekleri burktu.

Türk Sineması’nın kötü adamı’ olarak bilinen ve Yeşilçam’da 48 yılda 600 yakın sinema filminde rol alan 71 yaşındaki İhsan Gedik, rol teklifi gelmeyince, geçimini sağlamak için hazırlattığı ‘Dünden Bugüne İhsan Gedik’ kitabını elinde bastonuyla sokak sokak gezerek satmaya başladı.

Gedik, kitap satışından elde ettiği parayla geçimini sağladığını ve kızını üniversite okuttuğunu söyledi.

Yeşilçam’da 600 yakın filmde Türk Sineması’nın önemli yıldızlarıyla kamera karşısına geçen ve ’Sinemanın kötü adamı’ olarak tanınan İhsan Gedik, zor koşullarda yaşam mücadelesi veriyor.

Gedik, çevirdiği sinema filmlerinin tanıtım kapakları, fotoğraf kareleri ve Türk sinemasının önemli aktörlerinin kendisi için yazdığı sözleri 174 sayfalık ‘Dünden Bugüne İhsan Gedik’ kitabında topladı. Sanatçı bu kitapları satarak para kazanmaya çalışıyor.

İstanbul’da yaşayan İhsan Gedik, otobüsle Edirne’ye gelirken sırtında yaklaşık 20 kilo ağırlığında çantasında taşıdığı kitapları, bastondan destek alarak gezdiği sokaklarda kendisini tanıyanlara ve esnafa satmaya çalışıyor. Gedik’i tanıyanlar, birlikte fotoğraf çektiriyor. Gedik, kitaplarını imzalayarak satıyor.

Yeniler bize iş vermiyor

Geçmişte kalan 48 yıllık oyunculuk döneminde Yeşilçam’da 600 yakın sinema filminde oynadığını ancak, yeni jenerasyonun kendilerini dışladığını belirten İhsan Gedik, şöyle konuştu:

"Sinemayı bıraktım. Çünkü; yeni jenerasyon bizi dışlayıp, çağırmadı.

Ben de kitap satarak geçimimi sağlıyorum. Güzel ağabeylerim de çıkıyor ve 50 liraya kitabı alıyor. Yeşilçam’ın eski tadı tuzu yok. Bizler unutulduk. Ben de bu kitapları dağıtarak üniversite eğitim alan kızımı okutup, geçinmeye çalışıyorum."

Kendisini sinema sektöründe hep ’Kötü adam’ olarak kullandıklarını belirten Gedik, "600’ün üzerinde filmde oynadım. Ayhan Işık’lardan sonra kim varsa hepsiyle oynadım. Teklif olsa diyorlar ama, çağırmıyorlar ki. Çağırılmayan yere de gidilmez."

Gedik’in sattığı kitaba özellikle esnaf ilgi gösterdi ve kitabı satın alarak destek olmaya çalıştı.

 

BUGÜN

20:29
 // SANATÇIYA VERİLEN DEĞER!
Filmlerde en çok kötü adam karakterlerini severim. İyi karakterlerden nefret ederim. Çünkü kötü adam karakteri oynamak hem daha gerçekçi, hem de her babayiğidin harcı değil. Öyle her yakışıklı adam iyi adam, her tipsiz adam da kötü adam değildir gerçek hayatta. Devrik cümle oldu ama meramımı anlattım. İftar mahmurluğu işte. He he hehh:))...
24 Temmuz 2013 20:29
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler