YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yavuz Bingöl'den solculara: Niçin teşekkür etmediniz?
Son günlerde adından sıkça söz ettiren Yavuz Bingöl, Ahmet Hakan'a çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Tayyip Bey benim gibi dik duranları seviyor" diyen Bingöl solculara şunu sordu: Nazım Hikmet'e vatandaşlık verildiğinde niçin teşekkür etmediniz?
Yavuz Bingöl'den solculara: Niçin teşekkür etmediniz?
03 Aralık 2014 / 08:30 Güncelleme: 03 Aralık 2014 / 09:21

Ahmet Hakan'ın Çarşamba Sohbetleri köşesinin bu haftaki konuğu ünlü sanatçı Yavuz Bingöl oldu. Hakan'ın gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Bingöl, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte röportajdan o bölümler:

Niçin teşekkür etmediniz?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Nazım Hikmet'e yaptıklarını hatırlatan Bingöl, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Nâzım Hikmet'in vatandaşlığını verdiği zaman ben televizyon karşısında gözyaşı döktüm. Bir solcu aydın, bir solcu muhalefet lideri ya da bir sendika lideri bir teşekkürü çok mu görmeliydi? Niçin teşekkür etmediler?"

Annesine sokaklarda küfredildi

Gezi Olaylarının ardından "Berkin Elvan'ın annesini miting meydanlarında neden yuhalattı" sorusuna "Erdoğan'ın da annesine sokaklarda küfredildi" dedi Yavuz Bingöl. Ona göre Erdoğan'ın o zamanki durumu gayet insani bir refleksti, bunu şu sözleriyle anlatıyor: 

"İşte duygusunu işine karıştırmak bu... Öte yandan şunu da söyleyeyim: Ölmüş anneye küfür etmek, sol değerlere inanan insanların yapabileceği bir şey mi? Ne kadar ayıp bir şey! O zaman o da öyle yapıyor."  

"Tayyip Bey benim gibi dik duranları seviyor"

Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında durduğu için neredeyse tüm çevresi tarafından tepkiyle karşılanan Yavuz Bingöl'e bir tek kızı, annesi ve kız kardeşi destek olmuş. 

Erdoğan'ın kendisini dik durduğu için sevdiğini söyleyen Bingöl, aralarındaki ilişkiyi şöyle tarif ediyor: 

Gezi sürecinde Başbakan'la yapılan son toplantı beş-altı saat sürdü. Ben o toplantıda Tayyip Bey'e "Niçin çapulcu dediniz" diye soran tek kişiydim.

-Aslında Tayyip Bey benim gibi dik duran, herhangi bir menfaat beklentisi olmayan kişileri seviyor. Benimle kurduğu ilişkiyi biraz ona bağlıyorum.

-Bizim ilişkimiz iç içe bir ilişki değil. Benim yaptığım işleri seviyor.

-Âşık Veysel'le ilgili "Ustaya Saygı" gecesi yaptık, çıktı geldi. Âşık Veysel'i de seviyor.

-Nâzım Hikmet'in vatandaşlığını verdiği zaman ben televizyon karşısında gözyaşı döktüm. Bir solcu aydın, bir solcu muhalefet lideri ya da bir sendika lideri bir teşekkürü çok mu görmeliydi? Niçin teşekkür etmediler?

-Neden muhalefet partileri ya da sivil toplum örgütleri ülkenin ciddi sorunlarına ilişkin yapılan çalışmalarda iktidarın yanında olmuyor? Neden iki çift güzel söz söylenmiyor? 

RÖPORTAJIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

13:28
 // n.s
Emin olun dogru yoldasiniz. Baris sureci buyuk bir basaridir bunu gormezden gelemeyiz...
03 Aralık 2014 13:28
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler