YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yargıtay İvana Sert kararını verdi
Yargıtay İvana Sert kararını verdi
29 Nisan 2015 17:37
Yargıtay, eski kocasının soyadını kullanmak isteyen İvana Sert'in talebini uygun gördü.

İvana Sert, geçen yıl boşandığı Yurdal Sert'in soyadını kullanmak için mahkemeye başvurmuştu.
Mahkeme, Yurdal Sert'in bu isteğini onaylamamasına rağmen talebi uygun gördü. Sert olan soyadını kullanmasını karara bağladı.

Sabah Gazetesi'nden Ali Oktay'ın haberine göre karara itirat eden eski koca Yurdal Sert, yerel mahkemenin verdiği Sert soyadını kullanma kararını temyiz etti. İvana'nın, soyadını kullanırken gerekli özeni göstermediğini ve kendisine "Tarifi mümkün olmayan ve erkeklik gururunu hiçe sayacak şekilde" zarar verdiğini savundu.

Temyiz başvurusunda modacının, Hatem Yavuz ve Sinan Akıman'la ilişki yaşadığına dair haberler hatırlatılarak "Yerel mahkemenin kararının bozulmasını ve davacının Sert soyadını kullanması yönündeki iznin kaldırılmasını talep ediyoruz" dendi.

Ancak Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, Yurdal Sert'in temyiz itirazının reddine karar verdi. Yargıtay'ın onama kararında "Yerel mahkemenin dayandığı delillerle kanuna uygun sebeplere ve özellikle delillerin takdirinde bir yanlışlık görülmemesine göre yerinde bulunmayan temyiz isteğinin reddiyle usul ve kanuna uygun olan hükmün onanmasına karar verildi" denildi. 

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler