YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vatandaş güldü onlar cebi doldurdu
Vatandaş güldü onlar cebi doldurdu
31 Ocak 2016 09:49
Düğün Dernek 2: Sünnet filmiyle milyonları güldüren Ahmet Kural ve Murat Cemcir, para bastı. İkilinin 70 milyon lira hasılat yapan filmin gişesinden yüzde 10'ar pay aldığı ortaya çıktı. Kişi başı 7 milyon lira kazanan Kural ve Cemcir'in yüzü güldü.

Beyazperdede milyonları güldüren Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in yüzü güldü. Rekor kırdıkları Düğün Dernek'ten sonra filmin 2. serisini çeken ikili, yine büyük bir başarıya imza attı. Yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir'in üstlendiği, başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Rasim Öztekin'in rol aldığı "Düğün Dernek 2: Sünnet" filmi gişede ilk seriyi şimdilik geçemese de hasılatta beklenen başarıyı yakaladı.

Sivas'ta çekilen ve düşük bir maliyetle tamamlanan filmi şu ana kadar 6.021.954 kişi izledi. Yaklaşık 70 milyon lira hasılat yapan film, yapımcısı kadar, başrolde oynayan Murat Cemcir ve Ahmet Kural'ın da cebini doldurdu. Haftalardır filmden kaç para ücret aldıklarıyla ilgili değişik iddialar ortaya atılan Kural ve Cemcir'in ne kadar kazandığı ortaya çıktı. 

YÜZDE 10'LUK PAY ALDILAR

İkilinin, film başlamadan önce yapımcı şirket BKM'yle gişe üzerinden yüzde 10'arlık pay üzerinden anlaştığı öğrenildi. Buna göre yaklaşık 70 milyon lira hasılat yapan filmden oyuncuların cebine şimdiden yaklaşık 7'şer milyon lira para girecek. Cemcir ve Kural, aldıkları bu yüksek ücretle Hollywood yıldızlarına rakip oldu. İkilinin, filmin üçüncü serisine de hazırlıklar yaptığı konuşulanlar arasında.

RAKAMLARLA DÜĞÜN DERNEK

DÜĞÜN DERNEK SEYİRCİ: 6.980.070 
HASILAT: 68.917.965

DÜĞÜN DERNEK 2: SÜNNET 

SEYİRCİ: 6.021.954 
HASILAT: 68.827.610 TL.

 

TAKVİM

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler