YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uyuşturucu ticareti yaptıkları ifade edildi
Uyuşturucu ticareti yaptıkları ifade edildi
Uyuşturucu ticareti yaptıkları ifade edildi
19 Mart 2008 / 20:59 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Oyuncular Seda Akman ile Durul Bazan'ın da aralarında bulunduğu 15 kişinin, uyuşturucu madde ticareti ve kullanımına ilişkin yargılanmalarına devam edildi.


İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Özkan Ok, Coşkun Kalyoncu, Ercan Türkkan ve Ergün Türkkan katıldı.


Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı Nuri Ahmet Saraç, Özkan Ok liderliğinde bir araya gelen sanıkların, Coşkun Kalyoncu, Ahmet Genç, Ercan Türkkan ve Ergün Türkkan aracılığıyla uyuşturucu ticareti yaptıklarını ifade etti.


Mütalaada, aralarında Seda Akman ve Durul Bazan'ın da bulunduğu diğer sanıkların da ''toplu olarak arkadaş gruplarıyla bir araya gelip, 10-15 paketlik kokain ısmarlayarak kokain partileri düzenledikleri ve uyuşturucu madde kullanılmasını kolaylaştırdıkları'' ifade edildi.


Tutuklu sanıklardan Özkan Ok'un, ''suç işlemek için örgüt kurmak'' ve ''uyuşturucu madde ticareti yapmak'' suçlarından 13 yıldan 39 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenen mütalaada, Coşkun Kalyoncu, Ercan Türkkan ve Ergün Türkkan'ın da ''suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak'', ''uyuşturucu madde ticareti yapmak'' ve ''uyuşturucu satın almak'' suçlarından 13 yıldan 38'er yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.


Savcı mütalaasında, oyuncular Seda Akman ve Durul Bazan'ın da aralarında bulunduğu diğer 11 sanığın ise ''suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak'', ''kullanmak için uyuşturucu satın almak'' ve ''uyuşturucu maddelerin kullanımını kolaylaştırmak'' suçlarından 4 yıldan 10'ar yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi.


Duruşma, esas hakkındaki savunmaların hazırlanması için ertelendi.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler