YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlüler 'Hayat Ver'ecek
Ünlüler 'Hayat Ver'ecek
17 Ağustos 2013 12:11
Organ bağışının önemine dikkat çekmeyi amaçlayan “Hayat Ver” Fotoğraf Sergisi,İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yer alacak.

Organ bağışının önemine dikkat çekmeyi amaçlayan “Hayat Ver” Fotoğraf Sergisi, Memorial Sağlık Gurubu’nun ve Organ Nakli Bilinçlendirme Platformu’nun katkılarıyla İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yer alacak.

82’nci İzmir Enternasyonal Fuarı etkinlikleri kapsamında Kültürpark içindeki İzmir Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek sergi, fuar süresince ziyaret saatleri içinde ücretsiz olarak gezilebilecek.

Türkiye’de binlerce kişi, kronik organ yetmezliği nedeniyle “organ” bekliyor. Organ bağışının istenilen düzeyde olmaması nedeniyle; kimileri bu bekleyiş sırasında hayatını kaybediyor ya da sağlıklı olan yakınlarından alınan organlarla hayata tutunuyor.

Prof. Dr. Yalçın Polat başkanlığındaki Organ Nakli Bilinçlendirme Platformu tarafından gerçekleştirilen ve “Her Bağış, Yeni Bir Hayattır” sloganından yola çıkılan “Hayat Ver” sosyal sorumluluk projesi, Türkiye’nin ünlü isimlerini bir araya getirdi.

Memorial Sağlık Grubu’nun katkılarıyla gerçekleştirilen “Hayat Ver” projesi kapsamında ünlü isimler, organ nakli bekleyen ve organ nakli olmuş bir hastanın hayat ve ölüm arasındaki ince çizgide yaşadıklarını aynı karede çarpıcı şekilde canlandırıyor. Fotoğraflarda ayrıca mesajlarla organ bağışının önemine dikkat çekiliyor.

Ünlüler 'Hayat Ver'di

“Hayat Ver” sosyal sorumluluk projesinde; Ahu Sungur, Aslı Tandoğan, Bengü, Çolpan İlhan, Derya Büyükuncu, Evrim Solmaz, Gökhan Türkmen, Hülya Koçyiğit, İlker İnanoğlu, İsmail Hacıoğlu, Keremcem, Merve Sevi, Murat Başoğlu, Mustafa Ceceli, Naz Elmas, Niran Ünsal, Oya Aydoğan, Rasim Öztekin, Selda Alkor, Sema Keçik, Yeşim Ceren Bozoğlu, Yetkin Dikinciler, Yıldız Kenter, Zeynep Beşerler, Zeyno Günenç fotoğrafları ve mesajları ile yer alıyor.

Organ bilinçlendirme platformu

Organ Nakli Bilinçlendirme Platformu’nun temel amacı; organ bağışı konusunda kamuoyunu bilinçlendirmek ve toplumsal duyarlılık oluşturarak organ nakli olmak için bekleyen hastaların sağlığına kavuşmasına katkı sağlamaktır.

Platform, sağlık profesyonelleri ve toplum genelinde farkındalığı artırarak, organ bağışını temel toplumsal değer yapmak için projeler yürütür. Platformun en önemli hedeflerinden biri de; kamuoyuna yönelik bilgilendirme çalışmaları ile organ bağışını gündemde tutarak, ülkemizde organ nakli sayılarının artırılmasına destek vermektir.

Öte yandan, 29 Ağustos - 8 Eylül 2013 tarihleri arasında organize edilen 82’nci İzmir Enternasyonal Fuarı, ticari yönünün yanı sıra kültür, sanat yönüyle de öne çıkacak. 82’nci İEF, fuar döneminde gerçekleşecek birçok sergisiyle sanatseverlerin buluşma noktası olacak.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler