YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü Şovmen'e yumurtalı tepki
Ünlü Şovmen'e yumurtalı tepki
06 Ekim 2010 23:42
Sunduğu programda Alevilere yönelik sözler sarfeden Erbil'e İzmir'de protesto

Aleviler, ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil'i programında sarf ettiği sözler nedeniyle protesto etti. Eyleme, Alevi Bektaşi Federasyonu Derneği Ali Belkıs da katıldı. Erbil'e 'müsvedde' diye hitap eden Belkıs, "Ona bu lafları etmek düşmez. O gitsin Kıbrıs kumarhanelerinde, plajlarında yapması gerekenleri yapsın." dedi.
       

Şovmen Mehmet Ali Erbil'in programında "Mum söndü mü yapıyoruz burada?" sözlerine tepki gösteren Alevi Dernekleri üyesi yaklaşık 30 kişilik grup, akşam saatlerinde Eskişehir Yolu'nda bulunan Doğan Medya Center önünde toplandı.
       

Grup adına açıklama yapan Alevi Bektaşi Federasyonu Derneği Belkıs, Alevilerin, çirkin saldırıyı kınamak için Türkiye'nin her tarafında ayaklandığını belirtti.
       

Mehmet Ali Erbil'in sözlerini "modern çağda yapılmış bir karalama" olarak nitelendiren Belkıs, "Bugün Çarkıfelek programında Mehmet Ali Erbil denilen müsvedde -eski alışkanlıklardan olsa gerek- Muaviye'den, Yezid'den, Nizamül Mülk'den, Ebu Suud Efendi'den miras aldıkları bir karalamayı bu modern çağda yineledi. Ve Alevilerin 'mum söndü yaptığını' ima eden cümleler kurdu. O dakikadan bu yana sadece Aleviler değil, Sünniler, demokratlar, laik insanlar, vicdan sahibi insanlar bütün Türkiye'de teyakkuz halindeler ve bu saldırıyı nefretle kınadılar, kınıyoruz." diye konuştu. CHA

 

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler