YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü şarkıcı linç edilmiş!
Ünlü şarkıcı linç edilmiş!
08 Mayıs 2013 11:40
Gaziantep Üniversitesi'nin 40. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen 'Bilim, Kültür ve Sanat Günleri'nin açılışında, sanatçı Feridun Düzağaç konser verdi.

Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı konserde Feridun Düzağaç, 6 hafta önce çıkardığı ‘Flu’ adlı albümünden şarkılar söyledi. Havai fişeklerin atılmasıyla ilgili açıklama yapan Düzağaç, “Ortamı güzelleştirmek adına, gelen sanatçıları havaya sokmak için yapılan bir şey havai fişek atmak. Benim hayalim şu; her üniversite şenliklerinde bu havai fişeklere verilen paralar, okul öncesi çocuklar için bağışlansa çok daha iyi olur” dedi.

Sahne sonrasında da açıklamada bulunan Feridun Düzağaç, “Üniversite öğrencileriyle bir arada olmamız benim istediğim alanlar. Yakın tarihte başaramadığımız bir bar konseri vardı. Hatta o konser üzerine de benim Adana’nın doğusuna geçmek istemediğim gibi söylemler vardı. Bu söylenenler maalesef çok çirkin. Şimdi Gaziantep’te bu konserle bunu kanıtladık. Üniversite öğrencileri hayat veriyorlar sağ olsunlar. ‘Flu’ isimli albümümü 6 hafta önce çıkardık; sekizinci albüm” diye konuştu.

Ülkede dini, siyaseti, futbolu konuşulmaz hale getirenlere selam söyleyen Düzağaç, “Çözüm süreciyle ilgili katıldığım televizyon programında kendi duygularımı ifade ettim. 2005 yılında Ahmet Kaya’nın ‘Dinle sevgili ülkem’ albümünde yer aldığımda beni ‘vatan haini’ olarak suçlayanlar, o gün benden ‘Türk milliyetçisi' yapmaya çalıştılar. Ben bu ülkenin artık savaşlar ile kan kaybetmesini istemiyorum. Büyük bir çoğunluk çözüm sürecine karşı değil ama süreçten sonra ne olması gerektiğini bilmek istiyor. Ben sadece bunları dile getirmeye çalıştım. Bunları söylerken linç edildim. Bu ülkede dini, siyaseti, futbolu konuşulmaz hale getiren herkese selam olsun” ifadelerini kullandı.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler