YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü sanatçıya hapis şoku!
Ünlü sanatçıya hapis şoku!
24 Ekim 2013 18:50
İmar sorununun yaşandığı Marmaris'in Bozburun beldesindeki evinin imar kirliliğine neden olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan sanatçı Tarık Tarcan, Marmaris Adliyesi’ndeydi.

Tarık Tarcan , belinden rahatsız olmasına  rağmen  duruşmaya katıldı. Mahkeme Tarık Tarcan’a iki yıl hapis cezası verdi. Tarcan’ın daha önce herhangi bir suçtan dolayı kaydı bulunmaması nedeniyle cezasının beş yıl hükmü açıklanması geri bırakıldı.  

8 yıldır Bozburun’da yaşayan Sinema sanatçısı, sunucu ve manken  Tarık Tarcan, satın aldığı araziye 80 metrekarelik  iki katlı kaçak yapı yaparak imar kirliliğine neden olduğu iddiasıyla hakkında açılan davanın duruşması için Marmaris Adliyesi’ndeydi. Belinden rahatsızlık  geçiren  Tarcan, yalnız geldiği adliye merdivenlerini vatandaşların yardımıyla çıkıp duruşma sonunda yine vatandaşların yardımıyla inebildi. Marmaris 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın duruşması dün sabah 09.00 da gerçekleşti. Davanın görülmesinin ardından Tarık Tarcan, adliye çıkışında İhlas Haber Ajansı Muhabiri’nin sorularını yanıtladı.

Tarcan, “Bir haftadır bel tutulması yaşıyorum.Ancak yurttaşlık bilinci ile mahkemeye gelmem gerektiğini düşündüm. Bozburun’da imar olmadığı için yapılan her yeni yapı kaçak sayılıyor. Bu yüzden prosedür gereği hakkımda imar kirliliğine neden olduğum gerekçesiyle dava açıldı.Beldede okul, camii. Belediye binası bile kaçak sayılıyor.Yetkililerin  çalışıp bu sahil beldelerinin imara kavuşturması halinde  çirkin yapılaşmanın  önüne geçilebilir.”dedi. Sanatçı, mahkeme kararıyla ilgili de bilgi verdi. Tarcan” Mahkeme 2 yıl hapis cezası verdi. Ancak herhangi bir suç kaydım bulunmadığından cezamın  beş yıl hükmü açıklanması geri bırakıldı şeklinde konuştu.

Sigara ve içki içmiyorum, gece hayatım da yok

55 yaşına basan sanatçı Tarık Tarcan, “Mizaç olarak sigara ve içki içmiyorum, gece hayatımda yok. Sakin hayatı ve doğayı çok seviyorum. Bozburun’da huzur buluyorum” dedi. Tarcan, duruşma sonrası belinin  tedavisi için hastaneye gitti.

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler