YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü oyuncuya yurt dışına çıkış yasağı
Ünlü oyuncuya yurt dışına çıkış yasağı
16 Ağustos 2013 15:40
Narkotik operasyonu kapsamında gözaltına alınan oyuncu Rıza Kocaoğlu yurt dışına çıkış yasağı ve 50 bin TL kefalet ile serbest bırakıldı.

Yönetmen Uluç Bayraktar ise savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu satıcıları ve kullanıcılarına yönelik yaptığı operasyonda ünlü isimlerinde aralarında bulunduğu 50 kişiyi gözaltına alınmıştı.

Yurt dışında bulunan Rıza Kocaoğlu ve yönetmen Uluç Bayraktar hakkında ise yakalama kararı çıkarılmıştı. İki ünlü isim önceki gün İngiltere’den İstanbul’a döndükleri sırada Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alınmıştı.

Emniyetteki sorgularının ardından sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen Kocaoğlu ve Byaraktar savcıya ifade verdi. Savcılık Bayraktar’ın serbest bırakılmasına karar verirken Kocaoğlu’nun ise adli kontrol tedbirlerinin uygulanması için nöbetçi mahkemeye sevk etti.

Nöbetçi mahkeme yurt dışına çıkış yasağı koyduğu Kocaoğlu’nun 50 bin TL kefalet ödemesine hükmetti. Mahkemenin kararının arıdnan oyuncu Kocaoğlu herhangi bir açıklama yapmayarak kendisini bekleyen yakınlarının aracına binerek adliyeden ayrıldı.

Öte yandan soruşturma kapsamında oyuncu Eray Özbal’ın da bulunduğu 15 kişi tutuklanmıştı.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler