YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü oyuncuya 'Katil Devlet' sorgusu!
Ünlü oyuncuya 'Katil Devlet' sorgusu!
18 Ağustos 2015 17:57
Oyuncu Barış Atay'ın şehit savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ölümü ardından yazdığı tweet nedeniyle başının belada olduğu öğrenildi. Atay şehit savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ölümüyle ilgili 'katil devlet' adıyla ilgili attığı tweet nedeniyle ifade verdi.

Oyuncu Barış Atay hakkında şehit savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ölümü ardından yazdığı 'Hiç kimse ölmeyebilirdi. Berkin Elvan'ın katillerini açıklayın talebini karşılamak yerine içerde kim varsa öldürmeyi tercih eden katil devlet' şeklindeki tweeti nedeniyle 'terör propagandası yapmak' suçundan soruşturma başlatılmıştı. Atay, dün avukatıyla İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek soruşturma kapsamında ifade verdi. Basın Suçları Savcısı Umut Tepe'ye ifade veren Barış Atay "Bu mesajı kesinlikle terör propagandası yapmak amacıyla paylaşmadım" dedi.

'Terör propogandası yapmadım'

Barış Atay "Devletin asli görevinin hiç kimsenin ölmeyeceği şekilde bir çözüm bulması olduğunu düşünmekteyim. Devlet insanlarını yaşatmakla mükelleftir. Operasyon en kolay yöntemdir. Basında emniyet birimlerinin operasyon yaptığı şekilde bilgiler paylaşıldı. Ben de bu bilgilere istinaden bahse konu mesajı paylaştım. Düşünce itibari ile tüm insanların yaşaması gerektiğine inanan biriyim. Bütün ölümlerin engellenmesi gerektiğine inanıyorum. Devletin de burada basına yansıyanlar doğruysa ihtimalinin olduğunu, aceleci davranarak operasyon yaptığını ve eylemcilerle birlikte savcınıın öldürüldüğünü düşünmekteyim. Bu yapılan da kanımca yanlıştır" şeklinde ifade verdi. Aynı soruşturma kapsamında benzer bir tweet paylaştığı gerekçesiyle CNN Türk sunucusu Mirgün Cabas da ifade vermişti.

 // antiterör
O zaman neden katil pkk, katil hdp demedin... Neden katil esed, katil abd, katil almanya, katil israil demedin... Onlar yaşatıyorlar mı......
18 Ağustos 2015 19:06
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler