YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü oyuncudan eski eşine büyük vefa!
Ünlü oyuncudan eski eşine büyük vefa!
26 Kasım 2013 22:30
Vahide Gördüm uzun bir süre önce meme kanserine yakalanmış ve eşinin desteğiyle kanseri atlatmış ve sağlığına tekrar kavuşmuştu

Muhteşem Yüzyıl'ın Hürrem Sultanı Vahide Gördüm uzun bir süre önce meme kanserine yakalanmış ve eşinin desteğiyle kanseri atlatmış ve sağlığına tekrar kavuşmuştu. Fakat çok geçmeden bu sefer kanser eşini yakaladı.

Kocası Altan Gördüm cilt kanserine yakalandı.  Başarılı oyuncu Vahide Gördüm eşini yalnız bırakmamak için evine taşındı. Şimdi sıra onda kanserin üstesinden gelebilmesi için eşine destek olacak. Moral isteyen kanser hastalığı ünlü oyuncuyu harekete geçirdi.Elinden gelen her şeyi kocası için yapacağını söyleyen Vahide Gördüm kolları sıvadı. Kocasına moral depolayacak.Eşini bir an olsun bile yalnız bırakmayan ünlü oyuncu kanser hastalığını atlatmada kocasına destek olacak.

Altan Gördüm Kimdir?

Altan Gördüm, Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 1978 yılında, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne girdi. 1979-1980 sezonunda Ankara Sanat Tiyatrosu'nun kurslarına katıldı. 1995-1996 sezonuna kadar, AST'de, oyuncu, yönetmen, yönetici ve eğitmen olarak görev yaptı. 1996-2000 yılları arasında özel nedenlerden dolayı, İzmir'de yaşadı. 2000 yılında Devlet Tiyatrosu'ndan aldığı davetle, yetişmiş sanatçı kontenjanından,Ankara Devlet Tiyatrosu kadrosuna katıldı.

Ankara Sanat Tiyatrosu'ndaki pek çok oyunda rol aldı. Rol aldığı oyunlardan bazıları : Rumuz Goncagül (AST) Sihirli Giysi (AST) Küçük Adam Ne Oldu Sana (AST) Dosyali Osmanlı Tarihi (AST) Galile'nin Yaşamı (AST) Taziye (AST) Mızıkçı (AST) Misafir (AST) Bir Şehnaz Oyun (AST) Bir Ceza Avukatının Anıları (AST) Nafile Dünya (AST) Bir Halk Düşmanı (AST) Sonuncular (AST) Her Şeye Rağmen Elele (Devlet Tiyatrosu) Sesli ve görüntülü olmak üzere televizyon çalışmalarını sürdürmekte.
Kendisi gibi tiyatro sanatçısı olan Vahide Gördüm'le evli. 1994 doğumlu Alize isminde bir kızları var. Altan Gördüm, Hayat Bilgisi dizisinde Panzer Emin Hoca karakterine, Kavak Yelleri dizisinde Kamil karakterine hayat verdi. Son olarak hala devam etmekte olan Canım Babam dizisinde rol almaktadır.

Vahide Gördüm Kimdir?

Vahide Perçin İzmir'de, Yunanistan göçmeni bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. Babası kamyon şoförü, annesi ev hanımı olan Perçin, lisede grafik okudu, daha sonra İktisat Fakültesine girdi ama aklı oyunculuktaydı. Sınavlarına girdiği 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü kazandı. Okul birincisi olarak bitirdiği DEU GSF Tiyatro Bölümü'nde, en büyük desteği hocası Özdemir Nutku'dan gördü. Okuldan mezun olunca Ankara'ya yerleşti ve AST'ye girdi. Daha sonra Devlet Tiyatrosu'nun teklifini kabul edip Adana'ya gitti. Vahide Perçin 2003'te başlayan Bir İstanbul Masalı dizisindeki Suzan Kozan rolü ile televizyon dünyasına adım attı. Gördüm ailesi İstanbul'a yerleşir. Hemen arkasından Hırsız Polis dizisindeki Fulya rölüyle seyirci karşısına çıktı. 2006'da İlk Aşk filminde Çetin Tekindor ile başrolü paylaştı. Vahide Perçin, 2007 yılından 2010 yılına kadar Annem adlı dizide Zeynep Eğilmez karakterini canlandırdı.

Adını Feriha Koydum dizisinde başrol oyuncusu olarak Zehra Yılmaz karakterine hayat veriyordu; ancak sağlık sorunları nedeniyle 3. sezondan itibaren dizide yer almadı. Private Practice adlı dizinin uyarlaması olan Merhaba Hayat adlı yeni bir medikal dizide Yetkin Dikinciler, Seda Güven, Nihan Büyükağaç, Yasemin Sanino, Melike Güner ve Keremcem ile doktor rolünde oynadı.

13 Ocak 2013 tarihinde bu dizi yayından kaldırıldı. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli'nin diziden ayrılmasından dolayı 3. sezonun son bölümünden itibaren Hürrem Sultan karakterini canlandırmaktadır. Perçin 1991'de AST oyuncusu Altan Gördüm ile evlendi ve eşinin soyadını aldı. 1994'te kızları Alize dünyaya geldi. 2011'de meme kanserine yakalandı ve tedavi gördü.2013 yılında eşinden ayrıldı.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

 

 

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler