YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü oyuncudan Erdoğan ve ailesine tehdit!
Ünlü oyuncudan Erdoğan ve ailesine tehdit!
10 Nisan 2016 15:19
Eski oyuncu Tarık Akan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ailesi ve çocukları üzerinden tehdit etti. Akan, "Erdoğan gittiğinde çocukları ve yakınları çok acı çekecek, hesapları sorulacak" dedi!

Daha önce Gökçek ailesini tehdit eden ve yaptığı hakaretler nedeniyle yargılanan Tarık Akan, bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve ailesini hedef alan çirkin ifadeler kullandı.

Cumhuriyet gazetesine röportaj verem Akan, Erdoğan'ın konuşmalarının kendisini çıldırttığını söyleyerek “Bu kadar temelsiz, bu kadar hedefi olmayan, bu kadar muhalefete küfür edercesine konuşma” dedi.

Erdoğan için 'küfür ediyor' diyen Tarık Akan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aile Bakanı hakkında kullandığı ahlaksız ifadeye ise destek verdi. Akan, "Kılıçdaroğlu çok güzel cevaplar verdi. " ifadelerini kullandı.

İşte o röportajdan bir bölüm:

Gündemde en çok ne canınızı sıkıyor? Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “vatandaşlıktan çıkarma” demeci sizde ne gibi çıkışlar yaptı?

Her gün şehit haberi almak perişan ediyor beni. Cumhurbaşkanı’nın konuşmaları beni çıldırtıyor. Bu kadar yanlış bir düşünce olabilir mi? Hangi yetkiyle, hangi hakla vatandaşlıktan çıkarma lafını kullanabilirsin. Olacak şey değil. Çok acı çok.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmaları neden çıldırtıyor sizi?

Bu kadar temelsiz, bu kadar hedefi olmayan, bu kadar muhalefete küfür edercesine konuşma... Bu eleştiri değil, konuşmak değil. Bu yaşıma kadar hiçbir iktidardan muhalefetle ilgili bu tür Türkçeyi duymadım. Konuşulmadı da. Bu kadar ağır, küfüre yakın konuşmayı mantığım, aklım almıyor. Sıkıştıkça muhtarları topluyor... Topluyor muhtarları, kaymakamları, polisleri ağzına gelen her lafı söylüyor. Bir Cumhurbaşkanı’na yakışmayan bir hareket. Bu yaşıma kadar ülkemde şunu gördüm ki hesabı sorulmayan çok az ve küçük şeyler var. Yapılan bütün hataların önünde sonunda bir şekilde hesabı soruluyor. Peki senden sonra çocukların var, bu hesap çocuklarına sorulduğu zaman düşünmüyor musun onların ne acılar çekeceğini. Elinde hiçbir kanıt, belge yok. Aldığı yanlış tüyolara göre yorum yapmak kadar yanlış bir şey olamaz. Onun için Cumhurbaşkanı bugün var yarın hiçbirimiz olmayacağız. Sırayla gidelim yeter ki. Sonra geriye kalan Cumhurbaşkanı’nın yakınlarının çok acı çekeceğine eminim. Hesapları sorulacak.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun söylediği “önüne yatma” lafı üzerine çıkan tartışmayı siz nasıl görüyorsunuz?

Kılıçdaroğlu çok güzel cevaplar verdi. Aile Bakanı “Bir kereden bir şey olmaz” diyor. İnanılır gibi değil. Nasıl bu lafı söylüyor? Önüne yatmak demek onların aklına gelen değildir. Bunu da Kılıçdaroğlu çok güzel izah etti. Harika güzel cevaplar veriyor, bravo Kılıçdaroğlu’na.

Sizinle senelerdir sanata yapılan baskılara tepki göstermek için katıldığınız pek çok etkinlikte bir arada oluyoruz. Hiçbir şeyin değişmemesini görmek nasıl bir duygu?

Bu ülkede hiçbir şeyin değişmemesi acı veriyor bana. Ülkemin değil düzelmek, şu günden çok daha kötüye gittiğini görüyorum. Beş yıl önce liselerde felsefe, sosyoloji ve mantık derslerini kaldırdılar, yok ettiler. Bir toplumun var olması için bu üç ders o kadar önemli ki...

Bu dersleri kaldırdılar. Atatürk’le ilgili her şeyi yasaklamaya başladılar, o yüzden yokuş aşağı yuvarlandıkça yuvarlanıyoruz... Bu ülkenin vatandaşlarıyız. Bu ülkede doğduk bu ülkede öleceğiz. Çocuklarımı, çocuklarımın çocuklarını düşünüyorum... Facia bir mutsuzluk yaşıyorum. Onların geleceğinin olmaması beni kapkaranlık bir noktanın içine sokmaya başlıyor. Türk toplumu mutlu değil. Bu karanlık noktadan dolayı mutlu değil.

Yaşadıklarınızdan öğrendiğiniz ne var?

Kendi doğrularım var ve bu doğrularımdan taviz vermem. Şu ana kadar ne yapmak istediysem yaptım.

Hiç pişmanlık yok mu?

Yok. Büyük hatalar yapmadım.

İçinizde kalan bir şey yok mu?

İçimde bir ağrı var... Yaşam yaşla orantılı gidiyor. Her yaşın kendine göre bir hırsı, başka bir koşu alanı var. Her yaşın başka bir rengi var.

Şu an hangi rengi yaşıyorsunuz?

Şu anda noktayı koymak üzereyim. Ölümden bahsetmiyorum. Artık aktif olarak bir şey yapmayı düşünmüyorum. Doğru bulduğum eylemlerin içine girerim ama artık ben yapmam... Ne kadar çok konuşturdun beni yeter.

BUNLAR KRİZE GİRDİLER KLİNİGE YATIRILMALI
 // HORASAN ERENLERİ
BU ADAMIN NE ÖZELLİGİ VARDA GÜNDEME GİRİP EKSİK ARTIK KONUŞABİLİYOR SAVCILAR BU AÇIK TEHDİT KARŞISINDA SUSKUN KALMAMALIDIR BİRİKİ SALON FİLMİNDE OYNADI DİYE ADAM YERİNE KONMASI YANLIŞ...
11 Nisan 2016 Pazartesi 02:00
Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı mutluyuz.
 // Ali türkoğlu
Felsefe dersleri kalktı diyor. açıkca yalan söylüyor. Felsefe dersi bütün liselerde 11. sınıflarda zorunlu derstir. Sayısalcısı da, sözelcisi de o dersi almak zorundadır. Üstelik bütün liselerde zorunludur. Sayın cumhurbaşkanımızın konuşmalarından rahatsız olduğunu söylemiş. Sayın cumhurbaşkanımız %52 oy almış birisidir. % 52 adına konuşuyor. Sayın Tarık bey aday olsun görelim % kaç halk desteği var. ...
10 Nisan 2016 Pazar 21:01
Kahır size, mutluluk bize.
 // Rasim DUMAN
"...şu anda facia bir mutsuzluk yaşıyorum..." Mülâkatın hülâsası burada. Büyük bir elem,kahır ve hasaret içindeler. Psikolojik olarak yıkılmışlar, eski ceberrut ve talan günlerinin geri döneceğine dâir ümitlerini tamamen kaybetmişler. Hezeyanları da zâten buradan tevellüd ediyor. Bunların bu hâllerini bana gösteren Rabbime sonsuz hamd ve şükürler olsun. Çok bahtiyârım....
10 Nisan 2016 Pazar 20:14
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler