YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü oyuncu ve eski eşi 'nafaka' sorunuyla yeniden gündemde
Ünlü oyuncu ve eski eşi 'nafaka' sorunuyla yeniden gündemde
27 Ağustos 2015 08:35
6 yıl önce boşanan Ahmet Eroğlu ve İnci Türkay maddi sorunlar nedeniyle yeniden gündemde. Ahmet Eroğlu, eski eşi İnci Türkay'a ödediği nafakayı karşılayamadığı iddiasıyla dava açtı. Eroğlu, çocuğun velayetinin kendisine verilmesini, ödediği nafakanın kald

Ahmet Eroğlu, eski eşi İnci Türkay'a ödediği nafakayı karşılayamadığı iddiasıyla dava açtı. Eroğlu ayrıca oğlunun velayetini istedi.

İstanbul'da işyerinde çıkan yangın nedeniyle maddi durumu kötüye giden işadamı Ahmet Eroğlu (62) aylık 25 bin lirayı geçen iştirak nafakası, okul masrafı ve ev kredisi borçlarını ödeyemediğini iddia ederek 6 yıl önce boşandığı eski eşi oyuncu İnci Türkay'a (42) dava açtı.

Beşiktaş Rumelihisarı'ndaki eve halen aylık 12 bin 700 lira ve müşterek 10 yaşındaki çocuğuna da ayda yaklaşık 6 bin lira ödediğini belirten Eroğlu, çocuğun velayetinin kendisine verilmesini, ödediği nafakanın kaldırılmasını ya da indirime gidilmesini talep etti. İstanbul Aile Mahkemesi'ndeki davaya göre çift 6 yıl önce anlaşmalı olarak boşandı. Boşanma protokolü gereği çocuğun velayeti anneye verildi. Eğitim ve diğer masraflarını baba karşılayacaktı. Yine Rumelihisarı'nda evin kredi ödemeleri de Eroğlu tarafından yapılacaktı. Ödeme, ayda 25 bin lirayı geçiyordu. Ancak Eroğlu'nun işleri kötüye gitti. Deposunda büyük bir yangın oldu. Ödemeleri yapamaz hale geldi.

Eroğlu, mal varlığının araştırılarak nafaka miktarında indirime gidilmesini ya da nafakanın kaldırılmasını istedi. Artık aylık kredi borcunu ödeyemeyeceğini belirten Eroğlu, bundan sonra ev taksitlerinin davalı Türkay tarafından ödenmesini talep etti. Çocuğun şu an 10 yaşında olduğu ve boşanma tarihinde yaşı küçük olduğu için velayetin anneye verildiğinin hatırlatıldığı dava dilekçesinde çocuğun artık büyüdüğü ve çocukla baba arasındaki ilişkinin artması gerektiği belirtilerek, velayetinin babaya verilmesi gerektiği görüşü yer aldı.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler