YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü müzisyen evinde tutuklandı
Ünlü müzisyen evinde tutuklandı
03 Ekim 2013 12:24
Ünlülere yönelik bir uyuşturucu operasyonu da İstanbul Gümrük ve Muhafaza'dan geldi. Evinde uyuşturucu bulanan 'Rapçi Fuat, gözaltına alındı. Ekipler repçi 'Ceza'nın peşinde.

Rap müziğin önde gelen isimlerinden Fuat, twitter ve facebook üzerinden uyuşturucu temini ile satışına aracılık ettiği gerekçesiyle İstanbul'da gözaltına alındı. Ekipler, aynı suçlamayla Ceza olarak bilinen rapçinin de peşine düştü.

Siparişler sosyal medyadan

Alınan bir ihbarı değerlendiren İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, İstanbul Narkotik Polisi yaptığı ortak çalışmada, internet üzerinden uyuşurucu siparişi veren bir çetenin varlığını belirledi. Teknik ve fiziki takip gerçekleştiren ekipler, çetenin organizasyon ağının en ince ayrıntılarına kadar çıkardı.

Uyuşturucu düzeneği 

Dün akşam satlerinde İstanbul genelinde eş zamanlı operasyonlar düzenleyen Muhafaza ekipleri, 'Rapçi Fuat' adıyla tanınan şarkıcı F.E.'nin Fatih'teki evine baskın düzenledi. Narkotik köpeklerinin de katıldığı baskında şüpheli F.E. gözaltına alındı. Evde arama yapan ekipler, cinsi ve miktarı belirtilmeyen uyuşturucu ile içme düzenekleri buldu.

Akşam saatlerinde sağlık konrolü içi hastaneye götürülen F.E.'nin bitkin olduğu görüldü. Aynı operasyon kapsamında kamuoyunda Ceza olarak bilinen sanatçının arandığı da öğrenildi. Her iki sanatçının sosyal medya ağları twitter ve facebook üzerinden uyuşturucu tanıtımı ve satışına aracılık ettikleri iddia ediliyor. Operasyon ağının genişlemesi bekleniyor.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler