YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü modacıya suç duyurusu
Ünlü modacıya suç duyurusu
05 Ağustos 2015 09:02
Modacı Barbaros Şansal hakkında şehitlerimizle ilgili söylediği sözlerinden dolayı savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Şansal, ''halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama'' ile "ölen kişilerin hatırasına hakaret''le suçlanıyor.

Bakırköy Adliyesine gelen Avukat Rahmi Kurt, hazırladığı suç duyurusu  dilekçesini Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına verdi. 

Suruç'taki terör saldırısı ve akabinde terör örgütü PKK'nın yeniden  silahlı ve bombalı eylemlerini başlattığı kaydedilen dilekçede, şunlar  kaydedildi: 

''Bu bağlamda Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti de Türk Silahlı Kuvvetleri  aracılığıyla terör örgütlerinin yuvalarına operasyonlar başlatmış, örgütlerin  şehir unsurlarına ise adli ve hukuki süreç başlatılmıştır. Buna rağmen terör  örgütü sinsice ve haince eylemlerine devam etmekte, adeta son çırpınışlarını  yapmaktadır. Bu doğrultuda çok acıdır ki bir yandan masum insanlar vahşice ve  alçakça katledilmeye, şehit haberleri gelmeye devam etmektedir. Şüpheli Barbaros  Şansal, atmış olduğu tivitle adeta insanların kanını dondurmuş ve toplumda infial  yaratmıştır. Şüpheli, tiviti ile şehitlerin aziz hatırasına ağır surette hakaret  ve saygısızlık etmiş, zaten tarifi imkansız bir acı yaşayan şehit yakınlarını ve  Türk milletini daha büyük acılara gark etmiş ve bu surette halkı kin ve  düşmanlığa açıkça tahrik etmiştir.'' 

Dilekçede, yargılanması ve tutuklanması talep edildi.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler