YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Ülkeyi de terk etsinler'
'Ülkeyi de terk etsinler'
13 Eylül 2009 22:18
Şevval Sam eleştirilere ve tepkilere sert cevap verdi: 'Bu ülkeden de gitsinler...'
'Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nün Iğdır'da düzenlediği çekilişin ardından sahneye çıkan Şevval Sam, kendisini izlemeye gelen sevenlerin yoğun isteği üzerine Kürtçe şarkı söyleyince protokolün tepkisiyle karşılaşmıştı.

Şevval Sam'ın Kürtçe şarkı söylemesinden rahatsız olan Van Vali Vekili Tuğba İnan Yılmaz, Aralık Kaymakamı Hakan Hakyemez, Karakoyunlu Kaymakamı Mehmet Alper Çığ ve Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Zengin sanatçının kendi önlerine geldiğinde protokolü terk etmişlerdi. Bu protesto karşısında şaşıran Şevval Sam zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Sam, "Ben zaten bu topraklarda yaşamış farklı etnik kültürlerin şarkılarını seslendiriyorum. Iğdır'daki konserde de, halktan yoğun bir Kürtçe şarkı talebi gelince, onları kırmadım ve seslendirdim. Politikacılar rahatsızlık duymuş olabilir. Fakat halk, şarkıları benimle birlikte söyledi. Daha sonra halkı birlikte dans edebilmek için sahnenin önüne davet ettim” dedi.

‘DEMEK Kİ BARIŞ İSTEMİYORLAR’

Şevval Sam, sahneden "Gidenlere güle güle" dediği yolundaki haberler için ise "Dostluk, barış ve kardeşlik adına söylenen şarkılardan rahatsız olanlar zaten "barış" istemiyor demektir. Onlar bu ülkeden de gidebilirler. Memnun oluruz! Biz bu topraklarda geçmişte olduğu gibi, gelecekte de dostça ve kardeşçe, ekmeğimizi, aşımızı paylaşarak yaşamak istiyoruz.

Bugün/Okan Işık

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler