YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uğur ışılak'tan eylemcilere tokat gibi cevap
Uğur Işılak, konserinde Dombra şarkısını seslendirdikten sonra, kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi. Sanatçının unvanı, bir dava adamına eser yapmakla kirlenmez diyen Işılak, "Asıl Taksim’de, polise taş atarsanız o ünvan kirlenir" dedi.
Uğur ışılak'tan eylemcilere tokat gibi cevap
06 Temmuz 2014 / 13:48 Güncelleme: 06 Temmuz 2014 / 14:03

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB), ‘İstanbul’da Ramazan’ etkinlikleri kapsamında sürdürdüğü adreslerden biri olan Yenikapı Şehir Parkı, teravih namazı sonrası Türk Halk Müziği Sanatçısı Uğur Işılak’ı ağırladı. Birçok stantların yer aldığı parkta Işılak’ın konser vereceğini duyan vatandaşlar alanı doldurmaya başladı. Büyük bir alkışla sahneye çıkan Uğur Işılak, konser sırasında hayranlarını coşturdu. Birçok şarkı seslendiren Işılak, AK Parti tarafından seçim müziği olarak kabul edilen ‘Dombra’yı orijinal sözleriyle söyledi.

“Başbakan dava adamı olmasaydı umrumda olmazdı”

Şarkı esnasında hayranlarından büyük alkış alan Işılak, “Bu şarkı ile sanatçılık unvanımın kirlendiğin söylediler. Bende niye diye sorduğumda ‘bir siyasetçiye eser yapmakla artık sanat hayatın bitti’ dediler. Bende bir siyasi adamına, bir milletvekiline, bir parti genel başkanına hatta bir başbakana bile eser yapmadım. Ya ben bunu bir dava adamına yazdım hepsi bundan ibaret. Aynı zamanda o dava adamı olmasaydı istersen 10 kere seçilmiş başbakan olsun vallahi umurumda olmazdı” dedi.

Şarkıyla sanatçı unvanını kirlettin diyenlere seslenen Uğur Işılak, “Sanatçının unvanı, bir dava adamına eser yapmakla unvan kirlenmez, temizlenir. Asıl Taksim’de, Okmeydanı’nda polise taş atarsanız sanatçılık unvanını kirletirsiniz. Taş atanlarla kol kola girerseniz sanatçılık unvanını kirletirsiniz. Esnafın camını indirilmesinde kol kola girerseniz sanatçılık unvanının kirletirsiniz. Hamdolsun bugüne kadar polise de askere de taş atmadım. Bırakın taş atmayı, hakkında kötü konuşmayı 25 yıllık sanat hayatımda askerler için, polisler için onlarca program yaptım” diye konuştu.

18:31
 // Ahmet
Devam et arslan,it ürür kervan yürür.....
06 Temmuz 2014 18:31
helal olsun
 // hakan...
adam gibi adamsın helal olsun senin gibi bir sanatçıya.......
06 Temmuz 2014 16:28
uşaklik karargah kurmuş
 // erdal san
sevgili uğur kardeşim, adam gibi adamsin.
o kendini bilmezler, alişmiş yahudi uşakliğina. kendi başbakanlarina değil yahudilere aliş tutar sadece onlarin dediklerini yaparlar. sen halkinin yolunda yürümeye devam et kardeşim....
06 Temmuz 2014 14:16
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler