YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uğur Işılak: "İtlik yapmayın"
Uğur Işılak: "İtlik yapmayın"
21 Temmuz 2014 15:15
Erdoğan için yazdığı şarkıyla gündem olan Halk Ozanı Uğur Işılak, kendisine yönelik yapılan eleştirilere çok sert çıktı. 'Yalaka kime denir? Menfaati için bir adamın yanında durana denir" diyen Işılak, köpeklerle münakaşa etmeyeceğim dedi.

Işılak : 'Ben rızkın Allah'tan olduğuna inanıyorum' diyen Işılak, 'Rızkın Allah'tan olduğuna hala iman etmemiş olan adamlar benim hakkımda böyle değerlendirmeler yapıyor, problem onların' şeklinde konuştu.

'Köpekleşen o kadar insan var ki...'

Işılak, 'Yalaka kime denir? Menfaati için bir adamın yanında durana denir. Davası için bir adamın yanında duran adama gönül adamı denir, diğer bir tabirle nefer denir. O yalaka ifadelerini ben sahiplerine iade ediyorum. Onlar kimin yalakası olarak konuşuyor bilmiyorum ama... Bir büyüğümüzün sözü var diyor ki, 'Havlamayı göze almıyorsan köpekle münakaşayı bırak.' Ben onun için havlamayı göze alan bir adam değilim, köpeklerle münakaşa etmeyeceğim. Ama o kadar köpekleşen insan var ki...' ifadelerini kullandı.

'İtlik ve köpeklik yapmasınlar'

Eleştirilere açık bir insan olduğunu ifade eden Uğur Işılak, 'Ama insan olsun. At atlığıyla, it itliğiyle, insan insanlığıyla bilinir. İnsansa insan gibi eleştirsin, itlik yapmasın. Biraz sert konuşuyorum ama şu son iki üç günden beri yapılanları, söylenenleri, ortalıkta dönen lafları hazmedemediğim için söylüyorum. Çünkü ben onların o ifadeleri kullanırken mezhebinin ne kadar geniş olduğunu görüyorum ama ben o kadar geniş mezhepli değilim' .

Hayatında Allah için bir insanı sevmekten nasip alamamış zavallılar, ona buna yalaka diyerek köpeklik yapmaktan öteye gidemez dedi.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler