YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uğur Işılak ekranlara dönüyor
Tarihimizdeki büyük şairlerin şiirleri, müzik adamı Uğur Işılak tarafından bestelenip ekranlarda TV projesi durumuna getirilip sunulacak. TRT müzik ekranlarında 'Bin Yıllık Yankılar ' adıyla canlı olarak yayınlanacak.
Uğur Işılak ekranlara dönüyor
08 Eylül 2014 / 16:00 Güncelleme: 08 Eylül 2014 / 21:10

Medeniyetlerin beşiği olan Anadolu'dan tarih boyunca nice sultanlar gelip geçmiş, alimler ve şairler ölmeyen eserler bırakmıştır. Osmanlı İmparatorluğunda ise birçok padişahın şiir yazdığı rivayet edilir.

Dev orkestrasıyla tarihimizin önemli isimlerinin kaleminden dökülen güftelere müziğiyle hayat veren Uğur Işılak, yorumcu kişiliğiyle de izleyiciye bu eserleri dinletecek. Devlet büyüklerinin ve önemli sanatçılarında konuk olacağı 'Bin Yıllık Yankılar ' isimli televizyon projesi, yeni sezonda ekranların alternatifsiz programları arasındaki yerini alacak.

TRT müzik koordinatörü İsmail Güngör ' Yeni yayın döneminde güvendiğimiz, kalitesi için gerekeni yapacağımız, yüz akı' dediği, 'Bin Yıllık Yankılar ' isimli programın yapımcısı On Numara yapımda özenle kurduğu geniş ekibiyle çalışmalara tüm hızıyla devam ediyor.

 

HABER7

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler