YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkan Şoray'dan şiddet itirafı
Türkan Şoray'dan şiddet itirafı
08 Mart 2015 22:52
Antalya’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği kapsamında bir alışveriş merkezinde söyleşiye katıldı.

Şoray, “Şiddet gördünüz mü? Sorusuna uzun süre düşündükten sonra “Her kadın öyle veya böyle manevi ve fiziksel şiddete uğramıştır” cevabını verdi. Şoray ayrıca izlenmez korkusuyla dizi çekiminde yer almadığını ifade etti. 

Antalya’da bir alışveriş merkezinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle hayranlarıyla bir araya gelen Türk sinemasının yıldızı “Sultan” lakaplı Türkan Şoray, büyük ilgiyle karşılandı. Alışveriş merkezinin zemin katında kurulan stant önünde uzun kuyruklar oluşurken, Şoray’ı daha iyi görmek isteyen bazı hayranları ise merdivenlere tırmandı. Alkışlar ve çığlıklar eşliğinde kendisi için hazırlanan stanta gelen Şoray için başından aşağı güller döküldü. Bazı hayranları Şoray’a “Türkan teyze” şeklinde hitap ederken bazıları ise Şoray’ın elini tutabilmek için uzun uğraşlar verdi. İlgiden çok memnun olduğunu belirten Türkan Şoray’ın zaman zaman gözleri doldu ve duygusal anlar yaşandı.

"50 yıllık sinema kariyerimin en büyük ödülü"

Şoray, bazı internet sitelerinde Türk kadınlarının örnek aldığı ve en çok yerinde olmak istediği ünlüler arasında Türkan Şoray’ın çıktığı sonucu da değerlendi. Bu sonucun en büyük ödüllerden biri olduğunu belirten Şoray, “50 yıllık sinema kariyerimin en büyük ödüllerinden birisidir. Bu güzelliklere layık olmuşumdur inşallah” dedi.

"Dizi çekiminden korkuyorum"

Sultan bir hayranının “Dizi ya da sinema filmi projeniz var mı” sorusuna korktuğunu söyleyerek cevap verdi. Oynayacağı dizinin beğenilmemesi korkusunu taşıdığını belirten Şoray “O kadar güzel bir şey olmalı ki izlenmeli. Bilemiyorum ki yapayım mı izlenir mi? İzlenmez korkusuyla dizi yapamıyorum. Ama bu sevgi seli beni cesaretlendirdi.

Şiddet itirafı

Şoray’a söyleşi ve “Sinemam ve Ben” isimli kitabının imza töreni sırasında birde itirafta bulundu. Bir gazetecinin hayatı boyunca şiddet görüp görmediği yönündeki sorusuna Şoray, uzun süre düşündükten sonra cevap verdi. Dolaylı olarak şiddet gördüğünü kabul ettiği yönünde cevap veren Şoray, “Her kadın öyle veya böyle manevi ve fiziksel şiddete uğramıştır” dedi.

Şoray, daha sonra hayranlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler