YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuğçe Kazaz'dan muhalefet liderlerine sert eleştiriler
Tuğçe Kazaz'dan muhalefet liderlerine sert eleştiriler
07 Nisan 2015 07:42
Ünlü manken ve oyuncu Tuğçe Kazaz'ın hedefinde bu kez CHP, MHP ve HDP'nin genel başkanlırı vardı.

Savcı Mehmet Selim Kirazın cenazesini hatırlatan Kazaz, "Kılıçdaroğlu, Demirtaş ve Bahçeli’nin yerinde olsam ya onurumdan siyaseti bırakır ya da kendimde halkın içerisine çıkacak yüzü bulamazdım” dedi.

İHA'ya konuşan Tuğçe Kazaz,  yaşanan olaylara bütünsel resme bakarak, öngörüleri kullanarak, gelecek olan tehlikeye karşı uyanık olarak bakmak gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu:
“Önce Kartal’daki AK Parti İlçe Başkanlığı binasına saldırı, sonra aynı gün elektriklerin kesilmesi ile birlikte ‘adalet’le Berkin Elvan olayını aydınlatmak için uğraşan savcı ve iki çocuk babası Mehmet Selim Kiraz vakası. Her şeyden önce bir insanımızın DHKP-C’li teröristler tarafından infaz edilmesi. Hem de Berkin Elvan’ın babasının teröristlerle yaptığı konuşmada ısrarla ve üzerine basa basa ‘Biz intikam istemiyoruz, adalet istiyoruz. Benim çocuğumu, benden daha çok düşünemezsiniz. Savcıyı serbest bırakın’ demesine rağmen olayı aydınlatacak olan savcımızın katledilmesi.

Sonrasında Vatan Caddesi’ndeki Emniyet Müdürlüğü’ne, üstelik sivillerin de bulunduğu bir ortamda polisimize yapılan saldırı. Hemen akabinde içerisinde birçok ülkeden yabancı futbolcuların da bulunduğu, futbol ligimizin 4 büyük takımlarından bir tanesi olan Fenerbahçe otobüsüne saldırı. Zamanında sağ-sol, Kürt-Türk, Alevi-Sünni sorunları yaratarak emellerine tam manasıyla ulaşamayan ve irademizi ele geçirmek isteyen dış mihraklar ve maalesef resmin bütününe de doğru baktığımızda onlarla işbirliği yapmak için can atan irademizin satıcılarının da desteğini alarak, bu aralar çatışmanın ve kaosun farklı yüzü olarak yaptıkları eylemlerle DHKP-C’yi kullanıp, Kürt sorunu geriye döndürüp barış sürecini ve Türkiye’de oluşturulmaya çalışılan huzur ortamını sekteye uğratmak adına ellerinden geleni ardına koymamaktadırlar.

Amaç bununla barış sürecini sekteye uğratıp, Alevi kartını kullanarak Türkiye’yi bir bilinmezliğe sürüklemekle beraber tek parti dönemini kapatıp, AK Parti’yi egale ederek ülkeyi kaos ortamına sürüklemektir. Bunun içinde ikinci Gezi Parkı için tüm argümanları eylemlere dönüştürerek olanca hızlarıyla çatışma ortamını körüklemektedirler” şeklinde konuştu.

Kazaz'dan muhalefet liderlerine sert eleştiri

Bu noktada en büyük ve en güçlü olarak gerçekleri gören bir birlik ruhu içerisinde birleşmiş olmanın gerektiğini belirten Kazaz, olaylara Sarıkamış’ta, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda destanlar yazarak Allah’ın şehadet mertebesine ulaşmış şehitlerin ruhunun hatırına millet olarak doğru bir noktadan bakılması gerektiğini ifade ederek, “Her ne sebeple olursa olsun, Savcı Mehmet Selim Kirazın cenazesine katılmayan Kılıçdaroğlu, Demirtaş ve Bahçeli’nin yerinde olsam ya onurumdan siyaseti bırakır ya da kendimde halkın içerisine çıkacak yüzü bulamazdım” dedi.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler